top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Łamiemy stereotypy dotyczące piercingu!

Zaktualizowano: 23 wrz 2020

Czy kiedykolwiek czułeś, że stereotypy ludzi posiadających piercing błędnie przedstawiają społeczność zajmującą się ozdabianiem ciała?

Czy stereotypy fałszywie przedstawiają to, kim jesteś ze względu na twoją rolę w społeczności zajmującej się sztuką ozdabiania ciała kolczykami?

Czy negatywne stereotypy dotyczące piercingu powstrzymywały Cię przed jakimkolwiek przekłuciem?


Na kolczyki od wieków duży wpływ mają kultury afrykańskie i azjatyckie. Popularność piercingu twarzy i ciała wzrosła od lat 70. XX wieku i do dnia dzisiejszego zyskuje na popularności.

Pomimo ich rosnącej popularności, nadal istnieją surowe stereotypy wobec osób z kolczykami - w miejscu pracy, na ulicy, a nawet we własnym domu.Typowe stereotypy, które słyszą osoby z widocznymi przekłuciami:


-Nieodpowiedzialny

-Nigdy nie dostanie pracy, jeśli ma kolczyki

-Zabiegający o uwagę

-Niewykształcony

-Lubi zadawać sobie ból

- „Byłabyś taka ładna, gdybyś je zdjęła!”

-Zaangażowany w działalność przestępczą

-„Jak one będą wyglądać, gdy będziesz starszy?”Piercing w miejscu pracy

Dyskryminacja osób z kolczykami w pracy jest powrzechnie znana, mimo czasów w których żyjemy. Kolczyki w większości zakładów pracy wciąż są nieakceptowane.

Piercing, zwłaszcza piercing twarzy, jest uważany przez niektórych za nieprofesjonalny i często stanowi zerwanie umowy.

Wiele osób, które mają pasję i miłość do piercingu, dołoży wszelkich starań, aby ukryć swoje kolczyki, aby zminimalizować ryzyko utraty pracy z powodu piercingu. Na przykład osoby z kolczykami w przegrodzie nosowej będą nosić podkowę, którą mogą schować. Inne kolczyki można ukryć za pomocą przezroczystych reitainerów, aby zachować dyskrecję podczas rozmowy o pracę. Niestety, są firmy, które nie są w stanie pominąć faktu, że kolczyki wpływają na czyjąś zdolność do wykonywania pracy. Z drugiej strony istnieje wiele firm, które są bardziej otwarte i tolerancyjne wobec niektórych przekłuć.

Ograniczanie przez pracodawców wyrażania siebie przez swoich pracowników ściśle ze względu na stereotypy prowadzi jednak do mniejszej puli kandydatów na pracodawcę, a także do spadku samooceny zatrudnionych pracowników, którzy czują się niesprawiedliwie, stereotypowo i źle.


Przełamywanie stereotypów

Stereotypy przeciwko ludziom w społeczności przekłuwającej ciało mogą wynikać po prostu z ignorancji i lęku przed rzeczami, których nie rozumieją. Łatwiej jest z góry przykleić komuś etykietkę niż poznać tę osobę. Kolczyki nie odzwierciedlają tego, kim jest dana osoba.

W rzeczywistości jedną z najlepszych części przekłuwania ciała jest to, że każda osoba, która posiada piercing, robi to z innego powodu, a każda osoba patrzy na to z wyjątkowo innej perspektywy.

O wiele bardziej interesujące jest poznanie osób posiadających kolczyki niż stereotypowanie osoby z powodu ich piercingu.


Do osób w społeczności ludzi przekłuwających ciało - możesz walczyć z negatywnymi stereotypami, ciężko pracując, odnosząc sukcesy i pokonując ludzi, którzy wątpią w Ciebie i stereotypują! Bądź miły i wyrozumiały. Tolerancja jest dwustronna. Musimy tolerować tych, którzy nas nie akceptują, aby uzyskać akceptację tych samych ludzi. Ucz się, bądź cierpliwy, a co najważniejsze, bądź wierny sobie, ponieważ życie jest po prostu za krótkie.

127 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page