top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

10 wskazówek na temat Septum

Czy widziałeś kogoś z przekłuciem przegrody i żałowałeś, że sam go nie posiadasz? A może zdecydowałeś, że chcesz uzyskać więcej informacji, zanim wykonasz u siebie przekłucie?


Dziesięć poniższych wskazówek pomoże Ci dowiedzieć się więcej o przekłuwaniu przegrody i może przekonać Cię do samodzielnego wypróbowania tego gorącego trendu.


Czym jest Septum?

Podczas przekłuwania przegrody biżuteria przechodzi przez przegrodę w cienkim obszarze tkanki, która dzieli nozdrza w nosie. Małe kółka, podkowy i zatrzaski wyglądają oszałamiająco w tym piercingu. Chociaż ten piercing był popularny w różnych krajach od wieków, w ciągu ostatnich kilku lat stał się pożądanym stylem piercingu w głównym nurcie społeczeństwa. Wiele osób, w tym coraz większa liczba celebrytów, decyduje się na przekłucie typu septum.


Wskazówki dotyczące przekłuwania przegrody nosowej

Oto 10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o piercingu przegrody, zanim je wykonasz: 1. Kolczyki przystosowane do przekłuć przegrody są dostępne w różnych stylach, od solidnych po delikatne, od prostych do ozdobnych, co pozwala na wyeksponowanie własnego stylu. 2. Większość osób twierdzi, że przekłuwanie przegrody jest mniej bolesne niż przekłuwanie nozdrzy! 3. Przegroda nie jest przebijana przez chrząstkę, ale raczej przez cienki kawałek mięsa znajdujący się z przodu. 4. Udając się do doświadczonego specjalisty od piercingu, który pracuje w czystym środowisku, zminimalizujesz ryzyko infekcji podczas tej procedury. 5. Pełne zagojenie piercingu przegrody może zająć od sześciu miesięcy do jednego roku lub dłużej. Zwykle jednak biżuterię można zmienić po kilku tygodniach. 6. Pielęgnacja przekłucia przegrody jest prostym procesem czyszczenia tego obszaru za pomocą soli fizjologicznej i octaniseptu. Nie dotykaj przekłutego obszaru, chyba że masz czyste ręce. 7. Podczas wymiany kolczyka możesz użyć niewielkiej ilości soli fizjologicznej na tym obszarze, aby wymiana biżuterii przebiegła bezproblemowo. 8. Niektóre biżuterie w przekłuciu septum, taka jak podkowa, można łatwo ukryć, odwracając ją do góry nogami i delikatnie wciskając do nosa. 9. Jeśli usuniesz biżuterię z przegrody na stałe, otwór nie będzie widoczny. 10. Zmiana kolczyka w danym obszarze jest prosta, a kiedy już ją opanujesz, zwykle nie będziesz potrzebować pomocy przy zmianie biżuterii. Skontaktuj się ze mną, jeśli jesteś gotowy, aby zdecydować się na przekłucie przegrody lub jeśli szukasz więcej informacji o piercingu. Z chęcią przeprowadzę Cię przez ten proces i pomogę w pielęgnacji po przekłuwaniu.

2225 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page