top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

3 najpopularniejsze trendy w piercingu, o których będzie głośno w 2023 r.

Obecnie piercing nie jest już kojarzony z salonami kosmetycznymi czy przekłuwaniem uszu za pomocą pistoletu. Klienci cenią sobie personalizację oraz bezpieczeństwo wykonywanego zabiegu.


Modyfikacje ciała bez wątpienia ulegają sezonowości. Najistotniejszy wpływ niewątpliwie wywierają aktualnie panujące trendy. Szczegółowa obserwacja rynku umożliwia wychwycenie i zweryfikowanie ich bieżącej mody.


Od lat niezmiennym top jeden są kompozycje przekłuć uszu. Każda osoba ma możliwość wyrażenia swojego indywidualizmu i wyjątkowości. W związku z oryginalnością towarzyszącą temu rodzaju przekłuć tak wiele klientów decyduje się na tą formę przyozdobienia uszu. Możliwość jest naprawdę wiele. Wśród klientów zauważa się rosnącą popularność kompozycji zodiakalnej. Wzrastająca moda na tą formę biżuterii przywędrowała do nas zza granicy i została spopularyzowana przez ogólne zwiększone zainteresowanie tematami astrologii czy duchowości. Aby wykonać taką kompozycje ucho powinno mieć odpowiednią budowę anatomiczną. Zaleca się rozplanowanie konstelacji na kilka wizyt, aby zapewnić mniejsze ryzyko dyskomfortu i komplikacji. Ten rodzaj piercingu bez wątpienia jest czymś niezwykle osobistym.Uszy są zdecydowanie najchętniej przekłuwaną częścią ciała. Oczywiście wpływa na to możliwość wyboru kompozycji. Mogą być one zarówno delikatne jak i rzucające się w oczy, przykuwające uwagę. Niestety cechą charakterystyczną piercingu ucha jest wydłużony czas gojenia. Należy zwrócić szczególną uwagę na sposób spania oraz dłuższe niesforne włosy, zapobiegając tym samym powstawaniu podrażnień.


Bez wątpienia w ostatnim czasie zaobserwować można powracający wzmożony popyt na piercing sutków. To ozdoba, która zdecydowanie może być bardzo estetyczna, a jej niewątpliwą zaletą jest fakt, że może ukryć niedoskonałości brodawek. Gojenie się miejsca przekłucia w tym przypadku trwa od około czterech do nawet sześciu miesięcy. W tym czasie bezsprzeczną wadą jest utrudnione noszenie stanika. Pomimo delikatności miejsca przekłucia oraz początkowego dyskomfortu coraz więcej osób decyduje się na ten rodzaj biżuterii. Właśnie dlatego znajdziemy go w trendach przewidzianych na 2023 rok.


A więc czym jeszcze zaskoczy nas piercing w 2023 roku?

Opozycyjny minimalizm! Mimo iż istnieje wiele rodzajów kompozycji, to na innych obszarach ciała królować będzie minimalizm. Na uzyskanie delikatnego efektu pozwoli nam microdermal. Piercing polegający na wszczepieniu biżuterii pod skórę klienta. Możliwość wyboru miejsca bez wątpienia buduję przewagę wśród innych rodzajów piercingu. Przekłucie te goi się około 3 miesięcy. Podatne jest na migrację, dlatego należy uważnie obserwować miejsce jego umiejscowienia.


Przewidując najpopularniejsze trendy na 2023 na pewno pod uwagę należy wziąć:

- różnorodne kompozycje przekłuć uszu,

- piercing sutków,

- microdermal.253 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page