top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

5 mitów na temat piercingu

Piercing ciągle zyskuje na popularności, jednak mimo wszechobecnej wiedzy, ludzie wciąż wierzą w mity na jego temat.


Istnieje wiele mitów na temat procesu gojenia i samego procesu przekłuwania. Decydując się na piercing twarzy lub ciała, ważne jest, aby dobrze zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi opieki pooperacyjnej oraz wybrać odpowiedni i doświadczony salon. Nie ma co działać opierając się na plotkach ponieważ może to być niebezpieczne dla naszego zdrowia.


Oto 5 mitów na temat piercingu:


Blizny są tymczasowe


Owszem, biżuteria na ciele może być tymczasowa, ale zdjęcie kolczyka niekoniecznie pozostawia skórę gładką i nieskazitelną. Niektóre blizny są gorsze od innych, jednak pewne jest, że w większości przypadków ślad po kolczyku zostanie.

Kolczyki do uszu są nieskomplikowane.


Bardzo popularną opinią jest to, że przekłuwanie uszu to nic wielkiego, ale badanie z 1998 roku wykazało, że 35% pielęgniarek ankietowanych w szpitalu zgłosiło komplikacje związane z przekłuwaniem uszu. Właśnie dlatego, nie należy tego robić na własną rękę a udać się do profesjonalnego studia. Jak widać, to wcale nie jest takie proste.Ranę po piercingu powinno się przemywać spirytusem lub wodą utlenioną.


Nic bardziej mylnego! Ani spirytus ani woda utleniona nie nadają się do regularnego odkażania rany, ponieważ ją przesuszą i sprawią, że gojenie będzie trwało dłużej. Niewskazane są także wszelkie opatrunki, które utrudnią dostęp tlenu do rany. To specjalista przekaże niezbędne wskazówki dotyczące oczyszczania rany.


Przekłuwanie brwi może powodować paraliż twarzy


Kolejny mit w który nie powinno się wierzyć. Kolczyki tragus i brwi nie wnikają tak głęboko, aby wpływać na nerwy. Profesjonalni i doświadczeni specjaliści od piercingu znają wszystkie techniki w tym zakresie. Także nie ma się czego bać.


Nie można przekuć krótkiego języka.


Nie każdy ma długi język. Jeśli jesteś posiadaczem krótkiego języka to wciąż możesz go przebić! Piercer pomoże Ci wybrać idealną lokalizację. Konieczne jest upewnienie się, że stosuje on właściwe techniki czy metody.


Mitów na temat piercingu jest wiele. Ważne aby w nie ślepo nie wierzyć a wiedzę czerpać ze sprawdzonych źródeł, które opierają się na faktach i badaniach a nie plotkach czy domysłach niepopartych naukową wiedzą. Jeśli nie jesteś czegoś pewien, umów się na konsultacje! Wykwalifikowani specjaliści odpowiedzą na twoje pytania i rozwieją obawy.


Powodzenia!


719 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


Piotr Wąsowicz
Piotr Wąsowicz
Nov 04, 2023

Ja zamawiam piercing oraz fake piercing na sklepie internetowym https://www.tattooland.pl/

Duży wybór, warto sprawdzić ;)

Like
bottom of page