top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

7 wskazówek - co zrobić, aby Twój piercing szybciej się zagoił!

Jeżeli masz nowy piercing, na pewno znasz podstawowe zasady higieny i dbania o swoją ranę po przekłuciu.


Regularnie go przemywasz, starasz się nie dotykać go, jeśli nie musisz, zwracasz uwagę na wszelkie zmieni zachodzące w Twoim organizmie?


To świetnie!


Jest kilka sposobów na to, aby proces gojenia się Twojego przekłucia był jeszcze krótszy i jak najmniej męczący :) Prowadząc zdrowy tryb życia piercing goi się jeszcze sprawniej, dlatego koniecznie przeczytaj 7 porad, dzięki którym dowiesz się jak to zrobić.


Bycie zdrowym oczywiście sprzyja gojeniu się ran, mówi to samo za siebie, że człowiek, który prowadzi zdrowy tryb życia, jego organizm jest silniejszy i szybciej zwalcza różne zmiany, w tym przypadku ciało obce, jakim jest nowy kolczyk. Na świecie toczy się wciąż wiele dyskusji na temat zdrowego trybu życia, mimo, że opinie i rady są podobne, zawsze zachodzą jakieś różnice w poradach zdrowego życia. Jest jedna kilka aspektów, które są niepodważalne i praktycznie w każdej opini są zalecane każdemu z nas jeśli chcemy się dobrze czuć i choć trochę wspomóc nasz organizm w walce z gojeniem się piercingu. Oto 7 z nich:


  1. Wysypiaj się. Zdrowiejesz szybciej, kiedy jesteś wyspany. To oczywiste. Nowy kolczyk co prawda nie jest chorobą, jednak pojawia się w Twoim organizmie ciało obce, organizm musi więc je przyjąć, a rana zagoić się.

  2. Zwracaj uwagę na to, aby zdrowo się odżywiać. Jedz nie tylko zalecaną porcję warzyw i owoców, ale także wystarczającą ilość węglowodanów, białek i tłuszczy. Ścisła dieta odchudzająca nie sprzyja procesowi gojenia.

  3. Wzmocnij swoje ciało niezbędnymi witaminami i minerałami. Ważnymi elementami w tym przypadku są: żelazo, witamina B, witamina C i cynk.

  4. Pij dużo wody. Woda oczyszcza Twoje ciało z toksyn i przyspiesza gojenie się ran.

  5. Unikaj stresu. Stres jest znany z tego, że jest wielkim złoczyńcą praktycznie w każdym aspekcie. Nie tylko źle działa na naszą psychikę, ale również ciało odczuwa jego skutki. Odporność może spaść, a co za tym idzie organizm ma mniej siły na gojenie się ran. Mówi się nawet, że stres wydłuża czas rekonwalescencji o około 40%.

  6. Pij jak najmniej alkoholu, kofeiny i unikaj narkotyków. Ciało musi zużyć dużo energii podczas gojenia się wszelkich ran, a kofeina dodatkowo odwadnia nasz organizm.

  7. Nie pal. Podczas palenia dużo dwutlenku węgla dostaje się do organizmu, co prowadzi do zwężenia naczyń. Twoje naczynia krwionośne zwężają się, co zmniejsza przepływ krwi przez twoje ciało. To Twoja krew przenosi do rany wszelkie substancje potrzebne w procesie gojenia. Im mniej krwi dostaje się do rany, tym wolniej się goi.


Te wskazówki wydają się oczywiste, ale większość ludzi łatwo o nich zapomina. Szkoda, bo te małe nawyki mogą mieć bardzo duże znaczenie. Co więcej, jest to nie tylko dobre dla gojącej się rany, ale także bardzo dobre dla Twojego ogólnego zdrowia.


Jeżeli chcesz wiedzieć jeszcze więcej na temat gojenia się ran, jak dbać o kolczyk, to umów się na wcześniejszą konsultację z piercerem, który ma wykonywać u Ciebie przekłucie :).7799 wyświetleń0 komentarzy

Comentarios


bottom of page