top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Co powinieneś wiedzieć przed usunięciem piercingu?

Usuwanie piercingu to decyzja, którą wielu z nas może kiedyś podjąć. Czasem zmiana stylu życia, praca czy po prostu zmiana gustu mogą spowodować chęć usunięcia tego rodzaju ozdoby ciała. Zanim podejmiemy tę decyzję, warto zrozumieć proces usuwania piercingu oraz możliwe konsekwencje.


Jak usunąć piercing?

Przed przystąpieniem do usunięcia piercingu ważne jest odpowiednie przygotowanie. Należy dokładnie umyć ręce mydłem i wodą, a także przygotować niezbędne materiały, takie jak szczypce do biżuterii.


Usuwanie piercingu może być prostsze lub bardziej skomplikowane w zależności od typu przekłucia oraz czasu, przez jaki był noszony. W przypadku nowych piercingów, proces usuwania zazwyczaj jest łatwiejszy, jeśli jednak piercing był noszony przez dłuższy czas, może być konieczne skorzystanie z pomocy profesjonalisty. Specjalista może użyć specjalistycznych narzędzi do łagodnego wyjęcia biżuterii bez nadmiernego ucisku lub obrażeń skóry.

  • Pierścień segmentowy lub labret: Jeśli mamy do czynienia z pierścieniem segmentowym, należy delikatnie obrócić kółko, aż do momentu, gdy segment zostanie usunięty. W przypadku labretu lub sztyftu należy delikatnie wyjąć biżuterię, unikając nadmiernego ucisku czy ruchu w obrębie przekłucia.

  • Pierścienie o kulce czy sztyfty: W przypadku piercingów noszonych w formie pierścienia lub sztyftu z zamkniętą końcówką, może być potrzebne narzędzie do otwarcia pierścienia lub wyjęcia sztyftu. W takim przypadku warto skorzystać z pomocy specjalisty, aby uniknąć kontuzji czy nadmiernego napięcia przy usuwaniu biżuterii.


Możliwe konsekwencje

Po usunięciu piercingu mogą pojawić się różne reakcje skórne, takie jak zaczerwienienie, obrzęk czy delikatne krwawienie. To naturalna reakcja skóry na zmianę w układzie przekłucia. Wskazane jest unikanie dotykania obszaru wokół miejsca usuwanego piercingu oraz dbanie o higienę. W przypadku jakichkolwiek poważniejszych objawów, takich jak infekcja czy trudności z gojeniem, należy skonsultować się z lekarzem.


Pielęgnacja po usunięciu

Po usunięciu piercingu warto zadbać o właściwą pielęgnację skóry. Stosowanie łagodnych detergentów do mycia, delikatne nawilżanie skóry oraz unikanie ekspozycji na substancje drażniące lub UV może pomóc w szybszym gojeniu się obszaru, który był wcześniej przekłuty.


Proces usuwania piercingu może być różny dla każdej osoby i zależy od wielu czynników, takich jak typ przekłucia, czas noszenia biżuterii oraz indywidualne cechy skórne. Warto podejść do tego procesu z odpowiednią ostrożnością i w razie wątpliwości skonsultować się z doświadczonym specjalistą.


Zanim zdecydujesz się na usunięcie piercingu, warto również pamiętać o możliwościach jego zastąpienia innym rodzajem biżuterii lub osłonięciu obszaru za pomocą plastrów medycznych, jeśli jest to potrzebne. Pamiętaj, że każdy organizm reaguje inaczej, dlatego ważne jest indywidualne podejście do procesu usuwania piercingu oraz jego dalszej pielęgnacji.


Zapraszam do salonu OXY BEAUTY PIERCING w Szczecinie. Masz pytanie dotyczące piercingu? Napisz do mnie :)


119 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page