top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Conch piercing – co to takiego?

Conch piercing to nic innego jak przekłucie wnętrza małżowiny usznej. Nazwa conch, pochodzi z języka łacińskiego od słowa „concha” czyli muszla.


Przekłucie tej części ucha może być dla niektórych nieco bolesne, ponieważ przekłuwana zostaje chrząstka. Jest to również powód do wydłużonego czasu gojenia, ponieważ okolice przekłucia mogą się goić nawet do 4 miesięcy. Należy pamiętać, aby przez ten czas nie zmieniać kolczyka.


Należy zadbać o odpowiednią pielęgnację czyli czyścić ranę dwa razy dziennie za pomocą patyczka higienicznego, nasączonego solą fizjologiczną lub środkiem odkażającym. Nie dotykać ich również brudnymi dłońmi, nie bawić się kolczykiem ani go nie ściągać. Ostrożność warto zachować podczas spania na boku, na którym masz przekłute ucho oraz w trakcie zakładania i zdejmowania ubrań. Szczególnie powinny na niego uważać posiadaczki długich włosów.


Po wygojeniu kolczyk wygląda bardzo efektownie, a sam kolczyk można spersonalizować wymieniając klasyczną kulkę na np. cyrkonie, diamenciki czy gwiazdki. Osoby, które lubią nosić wiele kolczyków, często decydują się również na triple conch piercing, czyli aż trzy kolczyki w małżowinie usznej. Takie rozwiązanie jest niezwykle efektowne i pozwala na wiele możliwości stylizacji biżuterii.


Jeżeli conch zwrócił Twoją uwagę i czujesz, że to kolczyk dla Ciebie to nie czekaj dłużej i umów się na wizytę w salonie piercingu!

671 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page