top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Czym jest helix? Czy jest to bolesne przekłucie?

Przekłucie typu Helix istnieje od bardzo dawna. Co ciekawe istniało już, zanim przekłuwanie ciała stało się popularne. Przekłucie helix, to inaczej mówiąc standardowy kolczyk w górnej chrząstce ucha.


Chociaż twoje ucho ma chrząstkę u góry, jest ono narażone na uszkodzenia. Osoby, które mają długie włosy, mogą zahaczać o kolczyk, lub narazić przekłute miejsce na uszkodzenie podczas snu. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby naprawdę dobrze dbać o przekłucie typu helix. Upewnij się, że utrzymujesz go w czystości, aby nie ryzykować infekcji.


Istnieją trzy rodzaje kolczyków typu helix: double, triple i forward.


Podwójny helix to dwa kolczyki skierowane zazwyczaj do przodu. Znajduje się naprzeciwko tragusa. Chociaż tworzy to piękny wygląd, jest to podwójny ból. Będziesz musiał dwukrotnie przebić chrząstkę ostrą igłą. Możesz zrobić w tym samym czasie. Jednak nie jest to zalecane, ponieważ w przypadku infekcji może podwoić tę infekcję i spowodować poważne deformacje ucha. Z tego powodu wiele osób zaleca, abyś robił to pojedynczo i podejmował odpowiednie środki ostrożności, aby zapewnić prawidłowe gojenie.Potrójny helix działa na podobnej zasadzie jak double helix, tylko w uchu są 3 kolczyki. Powinieneś również wykonać je w różnym czasie, aby upewnić się, że nie masz żadnych problemów w procesie leczenia. Przekłucie helix można wykonać w dowolnym miejscu chrząstki. Jednak niektórzy ludzie lubią mieć go w części najbliższej twarzy, podczas gdy inni chcieliby, aby był na zewnętrznej krawędzi ucha.


Czy piercing Helix jest bolesny?


Cóż, mimo, że każdy odczuwa ból inaczej, to samo przekłucie chrząstki igłą boli. Chociaż nie masz tam wielu zakończeń nerwowych, nadal jest to bolesne. Jeśli miejsce ulegnie zakażeniu, proces rekonwalescencji będzie również mało komfortowy. Musisz bardzo dokładnie przestrzegać instrukcji pielęgnacji. W tym obszarze nie ma dużego krążenia krwi, z tego powodu zwalczanie infekcji jest naprawdę trudne. Staraj się trzymać ręce z dala od przekłucia, kiedy nie wykonujesz pielęgnacji. Pomoże to utrzymać go w czystości i bez infekcji.


Zawsze używaj biżuterii wysokiej jakości. To dodatkowo zapewni, że proces gojenia się przekłucia odniesie sukces. Upewnij się, że biżuteria nie jest wykonana z metalu o dużej zawartości niklu lub innych materiałów, które mogą podrażniać skórę. Stal klasy chirurgicznej jest do tego dobrym rozwiązaniem. Pielęgnacja i wybór odpowiedniego salonu piercingu to klucz do sukcesu i pięknego wyglądu Twojego ciała.

22 269 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page