top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Czym jest smiley piercing?

Kolczyki dodające uroku Twojej twarzy nie muszą być duże i widoczne dla wszystkich. Smiley to ozdoba, którą zobaczą tylko ci, do których się uśmiechniesz!


Wszystko, co musisz wiedzieć o Smiley piercing.


Kolczyk w wędzidełku górnym w jamie ustnej, nazywany Smiley, to ciekawy trend w piercingu, który staje się coraz bardziej popularny. Przed podjęciem decyzji o przekłuciu wędzidełka górnego warto zapoznać się z kilkoma istotnymi informacjami na temat zabiegu oraz pielęgnacji po nim.


Gdzie wykonać przekłucie?

Zabieg przekłucia wędzidełka należy powierzyć doświadczonemu piercerowi. Wędzidełko jest bardzo wrażliwym miejscem i nie warto ryzykować z samodzielnym ani amatorskim przekłuwaniem. Przed wykonaniem zabiegu upewnij się, że nie masz problemu z dziąsłami.

Jaki kolczyk wybrać?

Na początku nie powinno wybierać się kolczyków dużych i ciężkich. Jako pierwsze Smiley

polecany jest delikatna ozdoba w formie banana. Po procesie gojenia, który trwa od trzech do pięciu tygodni, można wymienić kolczyk na większy i bardziej widoczny, na przykład w formie kółka lub podkowy. Należy to za każdym razem skonsultować z profesjonalnym piercerem. Doświadczona osoba pomoże dobrać odpowiednią wielkość i grubość kolczyka i w higienicznych warunkach zajmie się jego wymianą.


Pielęgnacja po zabiegu

Przez kilka dni po wykonaniu zabiegu na wędzidełku może pojawić się lekka opuchlizna. Konieczne jest więc zadbanie o odpowiednie gojenie rany i higienę jamy ustnej. Aż do wygojenia rany nie można spożywać rzeczy gorących ani ostrych. Niezalecany jest również nabiał, alkohol i silny mentol. Po każdym posiłku trzeba umyć zęby delikatną pastą i przepłukać jamę ustną odpowiednim płynem antybakteryjnym. Można stosować także wystudzony napar z szałwii lub rumianku. Pamiętaj o stosowaniu się do wszystkich zaleceń piercera, o których dowiesz się w salonie. Pozwoli ci to na uniknięcie problemów z kolczykiem i przekłutym miejsce.


Zadbaj o zdrowie

Po wykonaniu zabiegu konieczna jest obserwacja przekłutego miejsca. Smiley przez swoje umiejscowienie we wrażliwy wędzidełku może podrażnić dziąsła. Jeśli pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy, bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem.


Jak wiadomo, śmiech to zdrowie, a śmiechowi zawsze towarzyszy uśmiech. Kolczyk Smiley sprawi, że chwile radości będą wyglądały jeszcze piękniej niż dotychczas! Jeśli więc chcesz dodać swojemu uśmiechowi dodatkowej urody dyskretną ozdobą, to Smiley jest idealny dla Ciebie!


1343 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page