top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Dlaczego decydujemy się na piercing?


Piercing jest sztuką, która towarzyszy ludzkości od wieków. Jest wiele powodów, dla których ludzie decydują się na przekłucie. Chcą dodać sobie uroku, wyrazić siebie czy swoje poglądy, a także dać upust swojej kreatywności. Tyle jest powodów robienia sobie kolczyków, ile jest ludzi na świecie, jednak w tym artykule przedstawię najczęściej wspominane motywacje.


Wyrażanie siebie

Najczęstszym powodem, dla którego ludzie decydują się na przekłucie, jest możliwość wyrażenia siebie i swojego unikalnego stylu. Dla wielu osób jest to sposób na pokazanie swojej prawdziwej natury, emocji czy przekonań. Kolczyki mogą dodawać pewności siebie, siły czy odwagi, a także wyrażać bunt i indywidualizm.


Body Art

Piercing jest uznawany za formę sztuki, a niezwykłe kompozycje kolczyków, to wyraz kreatywności i oryginalności. Dzieła stworzone z różnych przekłuć są szansą na wyrażenie pomysłowości, zarówno dla osób noszących kolczyki, jak i dla piercerów.


Styl i trendy

Nie od dziś wiadomo, że ludzie lubią być stylowi i podążają za trendami, czego dowodem jest również piercing. Ludzie chcą być akceptowani i dlatego bardzo często decydują się na stylowe przekłucia, dzięki którym mogą podążać za modą.


Seksualność

Przekłucia mogą być również wyrazem seksualności i atrakcyjności. Kiedyś kolczyk w pępku uważany był za zalotny i miał za zadanie przyciągać uwagę. Ponadto, noszenie kolczyka w prawym uchu przez niektórych mężczyzn często było sposobem na wyrażenie przynależności do mniejszości seksualnej. Warto dodać, że piercing może również wzmacniać przyjemność seksualną podczas stosunku.


Religia

Wiele religii wymaga od swoich wiernych posiadania określonych przekłuć, które mogą symbolizować oddanie Bogu, połączenie z nim czy wspólnotę. Kolczyki są również postrzegane jako sposób na odpędzenie zła.


Kultura i tradycja

Podobnie jest w niektórych kulturach, gdzie piercing oznacza przynależności do konkretnej grupy. Przekłucia mają różną symbolikę w zależności od kultury, i np. w Indiach panny młode przekłuwają sobie nos, aby móc nosić kolczyk, który łączy się z płatkiem ucha.Jest wiele powodów, dla których ludzie decydują się na piercing. Nie zawsze jednak za tą decyzją stoją jasno określone motywacje. Czasem to po prostu spontaniczna decyzja, nie poprzedzona długimi rozmyślaniami czy zwyczajami.


Jak widać przekłucie się to dla każdego indywidualna sprawa i nikt nie musi się z niej tłumaczyć.

Dla mnie nie ma znaczenia, który z powodów zachęcił Cię do piercingu.


W salonie Oxy Beauty Piercing w Szczecinie zawsze jesteś mile widziany.


Masz pytanie dotyczące piercingu? Napisz do mnie :)


93 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page