top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Dlaczego ludzie robią sobie kolczyki?

Przekłuwanie ciała to tradycja sięgająca tysięcy lat wstecz, obejmująca niezliczone kultury i społeczności na całym świecie. Mimo tego, że przekłuwanie ciała można prześledzić do czasów starożytnych, wiele osób wciąż się zastanawia: dlaczego ludzie mają kolczyki? Powody, dla których warto przekłuwać ciało, są tak wyjątkowe, jak ludzie, którzy je mają. Przez stulecia przyczyny przekłuwania ciała były różne, od przekonań kulturowych i religijnych po twórczą ekspresję i osobisty styl. Nie ma jednego „właściwego” powodu, aby zrobić piercing, zwłaszcza że jest to całkowicie osobista decyzja. Oto tylko kilka z wielu powodów, dla których ktoś może zdecydować się na przekłucie ciała: Ludzie po prostu lubią kolczyki :) Jedna z najczęstszych przyczyn przekłuwania ciała jest również najprostsza: wielu osobom po prostu podoba się wygląd piercingu. Chociaż nie wszyscy są fanami estetyki piercingu ciała, nie można zaprzeczyć, że z pewnością wywołują one efekt wizualny. A dla osób, które lubią ten wyjątkowy wygląd, przekłuwanie ciała jest łatwym wyborem. Chcą uczcić szczególne wspomnienie lub kamień milowy w ich życiu Podobnie jak tatuaże, kolczyki są często dla kogoś sposobem na zaznaczenie specjalnego momentu w ich życiu. Piercing może służyć jako pamiątka dla ukochanej osoby, wyznacznik ważnego osiągnięcia, a nawet po prostu przypomnienie cennego wspomnienia. Czasami piercing może być wzmacniającym symbolem traumatycznego wydarzenia, które dana osoba pokonała. Ponieważ kolczyki są generalnie mniej trwałe niż tatuaże, stanowią alternatywę dla każdego, kto nie jest jeszcze gotowy do zaangażowania się w długoterminowy atrament. Lubią wypróbowywać trendy z kultury popularnej Mimo że kolczyki istnieją od setek lat, kultura popularna z pewnością wpłynęła na decyzję wielu osób o tym, by cos przekłuć. Gdy gwiazdy, takie jak aktorzy, muzycy, modelki i sportowcy, pokazują swoje ulubione kolczyki, może to wpłynąć na ludzi, którzy zechcą wypróbować ten trend samodzielnie.


Wiążą się z tradycją kulturową Dla wielu grup kulturowych na całym świecie piercing ma ogromne znaczenie. Ludzie z różnych kultur mogą zdecydować się na piercing z powodów ważnych dla ich rodzinnej tradycji, takich jak rytuał przejścia lub oddanie hołdu ich dziedzictwu. Nawet w wielu współczesnych kulturach, takich jak mieszkańcy wysp Azji i Pacyfiku, historyczne tradycje piercingu są nadal mocne. Piercing jako fetysz Choć rzadziej, piercing jako fetysz jest dobrze znanym i ważnym powodem dla niektórych w społeczności piercingu.
Ostatecznie wykonanie przekłucia to decyzja, która zależy wyłącznie od Ciebie - i bez względu na powody przekłuwania nie musisz nikomu ich usprawiedliwiać!

486 wyświetleń0 komentarzy

Opmerkingen


bottom of page