top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Dlaczego samodzielnie zrobiony piercing to nie najlepszy pomysł?

W dzisiejszych czasach mnóstwo rzeczy odbywa się na zasadzie „zrób to sam”. Z odpowiednimi narzędziami i dobrym poradnikiem na YouTube, możesz zrobić remont własnej łazienki, namalować graffiti na sypialnianej ścianie i wiele, wiele innych. Jednak oczywiste jest, że wszystko ma swój umiar. I tak jak super jest nauczyć się dziergać swetry, tak zrobić samemu kolczyk, to już zupełnie inna sprawa. Dlaczego nie powinieneś robić tego w domu? Oto kilka powodów:


Nie masz pojęcia co tak naprawdę robisz.

Piercing może wydawać się łatwy do wykonania – przecież robisz tylko dziurę w swoim ciele, prawda? – ale każdy profesjonalny piercer powie Ci, że do bezpiecznego zrobienia piercingu, potrzebne jest przejście wielu szkoleń. Wiele typowych kolczyków, takich jak kolczyki w języku lub w dołeczkach policzkowych, pojawiają się w pobliżu zakończeń nerwowych. Jeśli nie znasz prawidłowego umiejscowienia tych kolczyków, możesz spowodować rzeczywiste i nieodwracalne szkody. Ponadto, chrząstka jest krucha i łatwo ulega uszkodzeniu. Jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu lub jeśli wykonujesz przekłucie z małą pewnością, możesz spowodować uszkodzenia prowadzące do nieestetycznych blizn.


Nie masz odpowiedniego sprzętu.

Bez względu na to, jak renomowana jest strona, z której zamówiłeś zestaw do piercingu lub ile ma świetnych recenzji, nadal nie będziesz mieć całego sprzętu, którego potrzebujesz. Wszystkie narzędzia należy sterylizować w autoklawie. Jeśli nie masz takiego sprzętu pod ręką - nie jesteś odpowiednio przygotowany do wykonania przebicia. Sterylizator bowiem wykorzystuje parę do całkowitego usunięcia wszystkich bakterii z narzędzi. Poza odpowiednią sterylizacją używane igły muszą być bardzo ostre. Jeśli igły są zbyt tępe, nie wykonają czystego przekłucia, a Ty tylko sprawisz sobie niepotrzebny ból.


Nie wiesz jakiego typu biżuterii potrzebujesz.

Ponieważ każde ciało jest inne, każdy piercing będzie inny. Rodzaj i rozmiar biżuterii początkowej zależy od indywidualnej anatomii. Jeśli nie przejdziesz szkolenia, nie będziesz wiedział jaką biżuterię wybrać. Nawet jeśli wcześniej poszukałeś informacji na ten temat, musisz znać rozmiar, który pasuje konkretnie do twojego ciała. Dodatkowo, niektóre kolczyki (zwłaszcza w chrząstce), wymagają przekłucia pod określonym kątem w zależności od biżuterii, którą chcesz nosić. Nie ma sposobu, aby poznać właściwy kąt tylko poprzez sprawdzanie tego w Internecie. Wymaga to praktyki, której Ty nie posiadasz.


Pomimo tego, jak łatwo jest kupić zestaw do przekłuwania online – po prostu tego nie rób! Koszt zestawu i ryzyko wykonania piercingu w domu nie są warte ceny, jaką można zapłacić za brak zdrowego rozsądku. Poczekaj, aż będziesz mógł być przekłuty bezpiecznie przez renomowanego profesjonalistę w czystym studiu ze sterylnymi narzędziami. Zobaczysz, twoje ciało Ci za to podziękuje. :)


356 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page