top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Dlaczego Twój piercing nie wygląda jak "z obrazka"?

Żyjemy w czasach, w których mamy ogromne pokłady kreatywności na wyciągnięcie ręki.

Możesz skorzystać z witryn internetowych, takich jak Pinterest, aby znaleźć następny pomysł na przekłucie.


Korzystanie z tego rodzaju inspiracji jest idealne. To szybki i łatwy sposób na dzielenie się nowymi pomysłami. Należy jednak pamiętać, że zdjęcia przedstawiają w pełni zagojone kolczyki. Kiedy zdobędziesz nowy piercing, pamiętaj, że jest to rana i będzie wykazywać takie same fazy gojenia, jak inne rany. Wystąpi obrzęk, zaczerwienienie i bolesność. Niektóre etapy gojenia nie są tak piękne, jak inne i mogą wystąpić „strupy” (wysuszone wydzieliny na biżuterii i wokół rany). Pełne zagojenie kolczyków może zająć od sześciu miesięcy do roku lub dłużej. W przypadku większości kolczyków w chrząstce ucha, musisz poczekać co najmniej sześć miesięcy na zmianę początkowej biżuterii, podczas gdy inne obszary ciała mogą zająć znacznie mniej czasu.


Biżuteria, którą posiadasz od razu po przekłuciu, ma dodatkową długość lub większą średnicę, aby dostosować się do obrzęku, który może wystąpić, więc możesz nie mieć idealnie przylegającej do skóry biżuterii, którą widzisz na zdjęciach bezpośrednio po przekłuciu. Jest to szczególnie zauważalne w przypadku kolczyków w obszarze ust.


Najszybszym sposobem na uzyskanie pięknie zagojonego piercingu, jest pielęgnacja. Ważne jest, aby zachować czujność podczas wykonywania codziennych czynności. Szampony, odżywki i inne produkty do pielęgnacji włosów mogą łatwo podrażnić kolczyki w uchu, więc pielęgnacja powinna być częścią codziennej rutyny!

Jeśli masz długie włosy, trzymaj je związane przez pierwsze kilka tygodni. Używaj szarego mydła do przemywania każdego miejsca po przekłuciu, oprócz jamy ustnej.


Piercing na twarzy mogą podrażniać takie środki jak makijaż, płyn do mycia twarzy itp. Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz produktów do leczenia trądziku.

Płyny do mycia ciała i zapachowe mydła mogą mieć wpływ na kolczyk w pępku, kolczyki na powierzchni piersi lub bioder, itp. Dlatego warto użyć szarego mydła jako ostatniego elementu pod prysznicem.

Przekłucie należy oczyszczać octeniseptem po wcześniejszym osuszeniu miejsca przekłucia. Najważniejszą rzeczą jest dokładne umycie rąk przed każdą pielęgnacją miejsca przekłucia i powstrzymanie się przed niepotrzebnym dotykaniem kolczyka.


Niezależnie od tego, czy sam wpadłeś na pomysł na piercing, czy też znalazłeś inspirację w Internecie, udaj się do dobrego salonu piercingu, gdzie doświadczony piercer przekaże Ci wszelkie informacje na temat danego kolczyka i na temat jego pielęgnacji.730 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page