top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Higiena podczas wykonywania piercingu

Jak powszechnie wiadomo, piercing jest bardzo popularny i lubiany.


Wyróżnia nas, pozwala wyrażać siebie i, w przeciwieństwie do tatuaży, przeważnie można go po prostu usunąć, kiedy przestanie dostarczać nam pozytywnych wrażeń. Robi się go szybko, zabieg nie wymaga specjalnej rekonwalescencji, a dodatkowo możemy go podpatrzeć u niemal wszystkich wkoło! Kto by się nie skusił?

Jest jednak kilka arcyważnych zasad, na które musimy zwrócić uwagę, kiedy wybieramy salon piercingu. Chociaż chcemy wykonać niezbyt skomplikowaną procedurę, musi się ona odbywać w higienicznych, odpowiednich warunkach. Gra toczy się bowiem o nasze zdrowie, dlatego należy stawiać na sprawdzone, wyspecjalizowane salony, gdzie na pewno nie stanie się nam krzywda.

Przede wszystkim osoba, która wykonuje nam piercing, powinna mieć dokładnie umyte i zdezynfekowane dłonie, a na nich nowe, jednorazowe rękawiczki. Dzięki temu zabija większość drobnoustrojów, które mogłyby przez przypadek dostać się do naszego organizmu. Podczas przekłuwania skóry zostaje przerwana jej ciągłość, która ma za zadanie chronić nas przed wnikaniem patogenów. Dlatego tak ważne jest dbanie o czystość podczas zabiegu!

Następnym ważnym aspektem jest sterylizacja wszystkich narzędzi i ich jałowe pochodzenie. Wszystkie narzędzia powinny zostać wyjmowane z opakowań, co daje nam gwarancję, że zostały odpowiednio wysterylizowane i mogą być stosowane do kolejnego zabiegu. Tak samo ta sprawa wygląda w szpitalach, gdzie części wielokrotnego użytku po operacjach zostają poddawane głębokiemu oczyszczaniu, a potem pakowane w specjalne woreczki, gdzie w jałowych warunkach czekają na następne zabiegi i mogą być wykorzystywane przy innych pacjentach.

Podczas kontaktu z niesterylnymi narzędziami możemy bowiem zachorować na wiele schorzeń. Przykładem może być wirus HIV, który powoduje rozwijanie AIDS, choroby upośledzającej układ odpornościowy. Jedynym sposobem na walkę z nim jest odpowiednia profilaktyka! Ponadto wirusy wątrobowe, przede wszystkim typu C, który powoduje wirusowe zapalenie wątroby typu C. Nieleczone może mieć bardzo groźne powikłania, dlatego trzeba naprawdę rygorystycznie podchodzić do sterylizacji sprzętu, który ma bezpośredni kontakt z naszym organizmem.

Tak właśnie powinno to wyglądać w dobrych, sprawdzonych salonach piercingu: narzędzia mają być albo jednorazowego użytku albo dokładnie oczyszczone, za pomocą specjalnych urządzeń, które zapewniają prawdziwe bezpieczeństwo. Nasze zdrowie jest bowiem nadrzędne i musimy szczególnie zwracać uwagę na to, czy osoby, które będą wykonywały piercing, traktują to jak sprawę najwyższej wagi. Rozchodzi się w końcu o nasz organizm, któremu nie chcemy wyrządzać krzywdy. Mamy tylko chęć, aby pięknie i ciekawie wyrazić siebie za pomocą nowych kolczyków czy ozdób.


Pamiętajmy o tym!


124 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komentar


bottom of page