top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Historia najpopularniejszych przekłuć


Wydaje się, że ludzie od zawsze mieli kolczyki. Przekłuwanie różnych części ciała sięga prawie 5000 lat wstecz. Nawet najstarsze zmumifikowane ciało odkryte do tej pory miało kolczyki!

Starożytne kultury afrykańskie kolczykowały usta i języki, podczas gdy kolczyki w nosie i uszach były popularne już w starożytnym Izraelu. W starożytności przekłuwanie ciała oznaczało wiele rzeczy, od pozycji w społeczności po bogactwo mężczyzny…a nawet jako środek odpędzania zła.

Chociaż przebyliśmy długą drogę (nie uważamy już, że przekłute ucho uratuje nas przed demonami), wciąż przebijamy wiele różnych części ciała. Oto spojrzenie na to, kiedy kolczyki, które masz dzisiaj, po raz pierwszy zyskały uznanie.


Piercing uszu

Przekłute uszy stały się popularne wtedy, gdy do mody weszły fryzury, które odsłaniały uszy.


Oczywiście nie dokładnie od tej pory zaczęliśmy kolczykować uszy w dynamicznym tempie. Przekłute uszy w pewnym momencie przestały stawać się modne, a dokładnie w latach dwudziestych zaczęły schodzić na dalszy plan. Zamiast tego kobiety nosiły klipsy. Dany trend przedłużył się do lat pięćdziesiątych.Piercing brwi

Kolczyki do brwi nie cieszyły się popularnością przez długi czas. Jego trend zrodził się ze sfery punkowej, jako znak buntu i wyróżniania się na tle innych. W latach 90 przekłucie stało się modową deklaracją.

W dzisiejszych czasach jest to bardzo rzadko wybierany rodzaj przekłucia. Częściej decydują się na niego mężczyźni niż kobiety, którzy posiadają indywidualny styl, który wyróżnia się na tle innych.


Piercing pępka

W połowie lat 90. i na początku XXI wieku studenci i uczniowie na całym świecie zaczęli przekłuwać pępki.

Piosenkarze pop, tacy jak Britney Spears, a także modelki na wybiegu. Rozpoczął się duży szał na dany piercing. Ludzie na całym świecie widzieli, jak piękne są te kolczyki i również ich pragnęli, z niewielkim odsetkiem mężczyzn, którzy mają również przekłute pępki!Piercing języka

Przez pewien czas w latach 90. i 2000. kolczyki w jezyku były niezwykle popularne. Chociaż ludzie wciąż mają przekłute języki, z pewnością nie jest to tak popularne, jak kiedyś. Przekłuwanie jęyka praktykowali starożytni Aztekowie i Majowie, traktując to jako rytułał. Plemiona te przebijały języki, aby upuścić krew i stworzyć zmieniony stan świadomości, aby mogły komunikować się ze swoimi bogami. Dziś przekłuwanie języka nie ma już z tym nic wspólnego.


W dzisiejszych czasach przebija się właściwie wszystkie części ciała. Wybieramy różne miejsca na przekłucia, aby spersonalizować swój wygląd. Jeśli jesteś gotowa na kolejny (lub pierwszy) piercing, skontaktuj się ze mną. Chętnie pomogę Ci w podjęciu decyzji o tym, jaki kolczyk wykonać, a nawet pomogę Ci wymyślić unikalne kombinacje biżuterii.
475 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page