top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Jak bezpiecznie wykonywać i dbać o piercing?

Piercing jest jedną z najpopularniejszych metod ozdabiania ciała. Polega na przekłuwaniu jego wybranych części, poprzez naruszenie tkanki. Mimo praktykowania tej formy ozdabiania ciała od lat, nie należy zapominać, iż jest to inwazyjny zabieg, który powinien być wykonany przez profesjonalistę w sterylnych warunkach. Jednak nawet zachowanie wszelkich zasad higieny przez piercera nie gwarantuje pełnego zabezpieczenia przed chorobami i infekcjami. Pielęgnacja przekłutego miejsca jest równie istotna, co samo wykonanie zabiegu.


Pierwszym najważniejszym aspektem prawidłowego przekłuwania ciała jest wykonywanie go igłą – jest to jedyny właściwy i bezpieczny sposób, minimalizujący powikłania i często wpływający na lepszy efekt wizualny. Przekłucie przede wszystkim wykonywane powinno zostać u specjalisty, z dbałością o zachowanie higieny pracy. Idealnym materiałem, z jakiego powinien być wykonany kolczyk przy świeżym przekłuciu jest tytan.


Na co warto zwrócić uwagę przed wykonywanym piercingiem, aby jego późniejsze gojenie przebiegło bezproblemowo? Przed udaniem się do specjalisty należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki wykluczające bezpieczne wykonanie zabiegu przekłucia. Do przeciwskazań wykonania piercingu zaliczyć można:

  • wakacje nad wodą,

  • korzystanie z sauny,

  • planowane badania lekarskie wymagające usunięcia biżuterii,

  • przeziębienie lub choroba,

  • ciąże i karmienie,

  • menstruacja (ze względu na możliwość bardziej bolesnego zabiegu).


Na bezpieczeństwo i proces gojenia się wykonanego piercingu składa się zarówno jakości wykonanego zabiegu jak i podejście samego klienta. Prócz sterylnych warunków, fachowego przekłucia i opieki piercera, klient musi pamiętać o stosowaniu się do zaleceń przekazanych mu w dniu wizyty. W razie problemów ze świeżym przekłuciem należy natychmiast skontaktować się z salonem. Ze względu na częste działanie na własną rękę i szukanie informacji w nieprofesjonalnych źródłach (co pogarsza tylko sytuację), kontakt jest tutaj kluczowy.


Podstawą jest fakt, iż przekłutego miejsca nie wolno dotykać niemytymi i nieodkażonymi rękami. Jeśli chcesz sprawdzić, czy ranka goi się poprawnie lub czy zabezpieczenie dobrze się trzyma, umyj ręce mydłem antybakteryjnym. Należy również pamiętać, iż obrzęk i ból to częste reakcje organizmu na przekłucie. Można je łagodzić zarówno środkami przeciwbólowymi dostępnymi bez recepty, jak i chłodnymi kompresami z soli fizjologicznej.115 wyświetleń0 komentarzy

Comentários


bottom of page