top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Jak dobrać najlepsze kolczyki do Swojego kształtu twarzy?

Piercing to doskonały sposób na wyrażenie swojej kreatywności, który nie wymaga dużego zaangażowania. Bez względu na to, czy myślisz o zrobieniu swojego pierwszego piercingu, czy chcesz ulepszyć ten, który już masz, istotne jest, aby zrozumieć, jak kształt Twojej twarzy wpływa na to, jak najlepiej dobrać kolczyki, aby podkreśliły Twoje rysy. Przy wyborze biżuterii warto brać pod uwagę naturalną strukturę kości, która bardzo podkreśli Twoją urodę.


Główne kształty twarzy to owalny, okrągły, kwadratowy, prostokątny, sercowy, odwrócony trójkąt, trójkąt i diament. Aby zidentyfikować kształt swojej twarzy, warto zbadać proporcje i kontury. Czy twoja twarz jest bardziej wydłużona niż szeroka, czy może jest odwrotnie? Czy te wymiary są zbliżone do siebie? Istotne jest także ocenienie najszerszych punktów twarzy, takich jak czoło, kości policzkowe i linia szczęki (oraz podbródek). Ponadto, zwróć uwagę, czy twoje rysy twarzy są bardziej delikatne i pełne, czy raczej ostre i wyraziste.


Owalny kształt twarzy

Jeśli twój kształt twarzy jest owalny, oznacza to, że twarz jest dłuższa niż szersza, nie ma na niej wyraźnych krawędzi, a najszerszym punktem są kości policzkowe. Taki kształt przypomina odwrócone jajko, z wyższym i zaokrąglonym czołem, które jest nieco szersze niż subtelnie zaokrąglony podbródek. Wybierając kolczyki, masz wiele opcji do wyboru, ponieważ prawie każdy styl kolczyków będzie pasował do tego kształtu twarzy. Jeśli chcesz podkreślić swoje kości policzkowe, warto rozważyć duże wkrętki, kolczyki typu huggies, a także te w kształcie owalu lub trójkąta.


Okrągły kształt twarzy

W przypadku twarzy o okrągłym kształcie można zauważyć, że długość i szerokość twarzy są niemal identyczne, z wyraźnie zaokrągloną szczęką. Prawdopodobnie również kości policzkowe są lekko zaokrąglone i stanowią najszerszy punkt twarzy. Gdy wybierasz biżuterię do piercingu, poszukaj elementów o kanciastych kształtach, które pomogą zrównoważyć i podkreślić twoje miękkie rysy. Jeśli chodzi o stylizację kolczyków w uszach, warto wybierać takie, które pomogą wydłużyć twarz. Niektóre z najkorzystniejszych opcji to żyrandole, frędzle, kolczyki w kształcie łezki i kropli. Kolczyki o smukłym lub długim kształcie doskonale współgrają z krągłościami twojej twarzy, nadając jej strukturę.


Kwadratowy kształt twarzy

Tak samo, jak osoby o okrągłym kształcie twarzy, osoby o kwadratowym kształcie mają prawie taką samą szerokość i długość twarzy. Charakteryzuje się to równym czołem, brodą i kośćmi policzkowymi, a także ostrymi, kanciastymi rysami, w tym kwadratową, lekko zakrzywioną szczęką z niewielkimi krzywiznami i prostymi bokami. Jeśli chodzi o biżuterię do piercingu, najlepiej będzie wybierać elementy o kształcie okrągłym lub zaokrąglonym, ponieważ te kolczyki w różnych rozmiarach pomogą złagodzić twoje wyraźne rysy twarzy, tworząc harmonię miękkich i zaokrąglonych linii.


Podłużny (prostokątny) kształt twarzy

Kształt twarzy o podłużnym, czasem nazywanym również prostokątnym, przypomina wydłużony kwadrat i cechuje się wyraźnymi kątami oraz dłuższym niż szerszym profilem. Obszary takie jak czoło, kości policzkowe i linia szczęki są praktycznie równie szerokie, przy lekko zaokrąglonym podbródku i wąskich, nieco zakrzywionych bokach. Aby zbalansować i ożywić dłuższą twarz, warto wybierać biżuterię o bardziej okrągłych i solidnych wzorach, które można nosić jako kolczyki. Unikaj zbyt cienkiej i zwisającej biżuterii, która może sprawić, że twarz wyda się bardziej wciągnięta i wydłużona. W przypadku kolczyków w uszach preferuj modele, które przylegają bliżej twarzy, aby dodać objętości w okolicy policzków.


Diamentowy kształt twarzy

Osoby o kształcie twarzy w formie rombu charakteryzują się wydatnymi, wysokimi kośćmi policzkowymi, najszerszą częścią twarzy, spiczastym podbródkiem i wąską linią włosów. Twarze rombowate są dłuższe niż szerokie i stanowią najrzadszy kształt twarzy. U tego typu twarzy najlepiej prezentują się kolczyki w kształcie płatka oraz klasyczne modele z krótkimi i szerokimi lub zwisającymi i zakrzywionymi kształtami. Proste wkrętki z pereł lub diamentów o okrągłym, lub szmaragdowym szlifie, a także kolczyki w kształcie łezki, podkreślą twoją naturalną elegancję. Należy jednak unikać bardzo długich i ciężkich kolczyków.


Kształt twarzy trójkąta (gruszki)

Jeśli masz kształt twarzy w formie trójkąta, zwanej także gruszką, to znaczy, że najszerszym obszarem twarzy jest linia szczęki, przy czym czoło i policzki są węższe. Przypuszczalnie twoja twarz jest proporcjonalnie dłuższa niż szeroka, posiadasz wąskie skronie i kwadratowy podbródek. Wykorzystaj biżuterię tak, aby przyciągnąć wzrok w górę. Kolczyki w chrząstce, zwłaszcza industrialne, spiralne i płaskie, skupiają uwagę na węższych obszarach twarzy. Jeśli chodzi o piercing płatkowy, warto wybrać kolczyki, które zwężają się ku dołowi, takie jak kolczyki w formie żyrandola i łańcuszki typu huggies.


Kształt twarzy serca

Jeśli twój kształt twarzy przypomina serce, to znaczy, że czoło lub kości policzkowe stanowią najszerszą część twarzy, która stopniowo zwęża się ku dolnej linii szczęki, tworząc charakterystyczny widlasty kontur zakończony spiczastym podbródkiem. Aby wyrównać proporcje kości twarzy, zaleca się wybieranie kolczyków, które mają przeciwną proporcję, czyli są pełniejsze w dolnej części. Długie modele, które stopniowo rozszerzają się ku dołowi, takie jak kolczyki w kształcie łezki, żyrandole i frędzle, doskonale pasują do tego kształtu twarzy i będą go równoważyć.


Kształt twarzy odwróconego trójkąta

Kształt twarzy przypominający odwrócony trójkąt jest niemal identyczny z twarzą w kształcie serca, z wyjątkiem braku wyraźnego szczytu na czole. Taka twarz jest dłuższa niż szersza, z najszerszym obszarem na czole, lekko zakrzywioną lub prostą linią włosów, zwężającą się ku szczęce i spiczastym podbródkiem. Warto wybrać wiszące kolczyki z solidnymi łańcuszkami lub geometrycznymi zawieszkami, aby zrównoważyć i dodatkowo wydobyć dolną część twarzy. Szerokie żyrandole, owalne i trójkątne kolczyki także doskonale uzupełnią wyrazisty kształt szczęki, nie dodając przy tym zbyt dużo objętości.


Chociaż te wybory stylistyczne są istotne, są jednym z wielu czynników, które pomogą Ci określić, który piercing jest dla Ciebie odpowiedni. Należy ocenić takie kwestie, jak ból, cena i czas gojenia każdego przekłucia. Poświęć trochę czasu na poszukiwania zarówno samodzielnie, jak i przy pomocy doświadczonego piercera. Ostatecznie zrozumienie Twoich preferencji i przestrzeganie odpowiednich środków ostrożności (i praktyk po zabiegu) umożliwi Ci osiągnięcie idealnego wyglądu piercingu.


Zapraszam do salonu OXY BEAUTY PIERCING w Szczecinie.208 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page