top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Jak to jest podróżować za granicę z Piercingiem?

Większość osób z biżuterią w ciele nie zastanawia się nad sprawami podróżowania z piercingiem, ponieważ kolczyki są powszechne w prawie każdym obszarze. To może się zmienić, gdy zdecydujesz się podróżować za granicę. Podróżni, którzy rozważają podróż międzynarodową, zazwyczaj poświęcają czas na zbadanie norm i oczekiwań kulturowych dotyczących jedzenia, zachowania i ubioru. Podróżni z kolczykami muszą pójść o krok dalej, ponieważ w międzynarodowej lokalizacji mogą obowiązywać szczegółowe zasady dotyczące biżuterii do ciała. Planując podróż, pomyśl o kulturze kraju podróży oraz o samym procesie podróży i odpowiednio zaplanuj ewentualne problemy.


Ochrona lotniska i odprawa celna Osoby z wieloma kolczykami, szczególnie te, których rodzaj kolczykowania przyciąga uwagę, jak piercing twarzy, muszą wziąć pod uwagę logistykę podróży na lotnisko. Chociaż wielu podróżnych z piercingiem, którzy wcześniej nie latali, obawia się przejścia przez wykrywacz metalu, zazwyczaj nie jest to problem. Wiele kolczyków na twarzy nadal można uznać za piętno, szczególnie w bardziej konserwatywnych lokalizacjach. Jeśli nie podoba Ci się pomysł ewentualnej dodatkowej kontroli, możesz wyjąć biżuterię i przechowywać ją w bagażu podręcznym przed kontrolą bezpieczeństwa. Podróż międzynarodowa wiąże się z odprawą celną, co jest procesem zniechęcającym nawet dla podróżnych bez przekłucia. W zależności od celu podróży, osoba z piercingiem może napotkać problemy podczas odprawy celnej. Jeśli miejsce docelowe jest otwarcie nastawione na ten rodzaj modyfikacji ciała, może to wcale nie stanowić problemu. W krajach, które stygmatyzują piercing lub gdzie nie jest powszechne noszenie biżuterii w ciele, możesz rozważyć zdjęcie biżuterii podczas przechodzenia przez odprawę celną. Jeśli Twój piercing jest nowy i obawiasz się, że rana się zarośnie, możesz kupić przezroczystą, subtelną biżuterię, która utrzyma Twój piercing w bezpieczeństwie.


Świadomość kultury lokalnej Podróżowanie do międzynarodowych destynacji wiąże się z wiedzą i szacunkiem dla lokalnej kultury. W wielu przypadkach lokalne normy kulturowe są narzucane tylko jednostkom tej kultury i nie oczekuje się ich od turystów. W innych, zwłaszcza na obszarach znanych z silnych tradycji religijnych, oczekuje się, że zarówno mieszkańcy, jak i goście będą przestrzegać zasad dotyczących ubioru i zachowania. Niektóre kultury całkowicie zakazują tatuaży i piercingu, podczas gdy inne mają jeden zestaw zasad dla mężczyzn, a inny dla kobiet. Ważne jest, aby przeprowadzić badania przed podróżą do nieznanego kraju, ponieważ nieprzestrzeganie zasad może znaleźć się w dowolnym miejscu. Niektóre obszary odmawiają wjazdu osobom, które nie stosują się do lokalnych przepisów, więc aby upewnić się, że możesz cieszyć się swoimi wakacjami, zachowaj dostępną biżuterię lub całkowicie ją zdejmij, jeśli to konieczne.


Rozważ swoją "publiczność" Podróżnicy z piercingiem zmierzający do zubożałych obszarów powinni wziąć pod uwagę, że często nie wypada nosić krzykliwej lub drogiej biżuterii. Twoje kolczyki mogą należeć do tej kategorii. Oprócz tego, że możesz być uważany za osobę lekceważącą zasady, w niektórych obszarach noszenie drogich przedmiotów może być niebezpieczne i stanowić potencjalny cel.


Szacunek do kultury innych osób nie jest niczym złym, nikt nie atakuje Ciebie personalnie przez to, przez co wierzy, czy w jakich zasadach został wychowany. Tolerancja należy się każdemu i działa w obie strony, oczywiście dopóki nikt nie sprawia nikomu krzywdy. Wyjeżdżając do innego kraju postaraj się dostosować do panujących tam zasad, zmiana biżuterii na mniej krzykliwą czy wyciągnięcie jej na krótki okres czasu nie sprawi, że utracisz swoją tożsamość czy indywidualność.

3274 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page