top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Jaka jest najlepsza pora roku na nowy piercing?

Podjąłeś decyzję o nowym kolczyku i jesteś gotowy na wizytę u piercera.

Kiedy jest idealny czas na przebicie? Jakie są sezonowe wady i zalety, które należy wziąć pod uwagę przed przekłuciem? To, czy zdecydujesz się na piercing podczas upalnego lata czy chłodniejszych zimowych miesięcy, zależy w dużej mierze od Twojego stylu życia. Po przekłuciu możesz spodziewać się 25-60% szans na niewielki obrzęk w ciągu pierwszych 3 dni. Opuchlizna jest zdrową reakcją organizmu i odpowiedzią na leczenie, mimo że nie jest tak atrakcyjna, jak Twój piercing po wygojeniu! Obszary, które mają tendencję do dobrego przepływu krwi, takie jak płatki uszu, usta, nos, a nawet sutki, mające do 60% ryzyka obrzęku, żadne obszary nie puchną jednakowo. Mając na uwadze możliwość obrzęku, radzimy zaakceptować rozmiar biżuterii zalecany przez Twojego piercera. Nie zaleca się używania zbyt długiej biżuterii, ponieważ ma tendencję do zaczepiania się o ubrania, włosy i kto wie, co jeszcze. Należy również unikać biżuterii, która jest zbyt krótka, ponieważ może ona zostać „połknięta” przez obrzęk.


Lato Lato często wiąże się z wakacjami i urlopami. Większość ludzi chce iść na plażę, aby popływać, ale bardzo ważne jest, aby przekłuty obszar był czysty i suchy, jeśli musisz pływać, zastosuj wodoodporny plaster i spryskaj miejsce przekłucia odpowiednim preparatem, a po skończonej kąpieli dokładnie odkaź i wyczyść przekłuty obszar. Latem stały dopływ krwi do przekłutego miejsca zwiększa się z powodu ciepła, co w rzeczywistości może przyspieszyć proces gojenia, jednocześnie wypłukując toksyny z powierzchni skóry.

Zima W niektórych obszarach, takich jak uszy, nos i inne okolice twarzy, przepływ krwi jest ograniczony z powodu zimna. Jednak mniejszy przepływ krwi oznacza również mniejsze prawdopodobieństwo obrzęku, więc można uznać, że zima to świetny moment, aby wykonać nowe przekłucie. Jeśli uprawiasz sporty letnie lub często chodzisz na basen latem, lepiej byłoby wykonać piercing zimą, aby dać mu wystarczająco dużo czasu na zagojenie i być gotowym na pokazanie go latem! Pamiętaj jednak, że o ile piercing na twarzy może być dobrym pomysłem, to na przykład kolczyki w uszach mogą przeszkadzać Ci w noszeniu elementów garderoby jak czapki, nauszniki lub kaptur. Ciągłe naruszanie i haczenie o nowe kolczyki może przedłużyć proces gojenia i spowodować dodatkowy ból. Jeśli ściśle przestrzegasz zaleceń dotyczących przekłuwania ciała i utrzymujesz obszar w czystości, możesz śmiało zarezerwować wizytę na lato lub zimę!

6531 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page