top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Jakie są cechy profesjonalnego piercera?

Wybór dobrego piercera

Kiedy chcesz przekłuć ciało, potrzebujesz doświadczonego profesjonalisty. Należy wziąć pod uwagę pewne czynniki. Profesjonalny piercernie tylko powinien być empatyczny i wyrozumiały, ale także powinien bardzo poważnie traktować Twoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Oto najważniejsze rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, gdy próbujesz upewnić się, że znalazłeś dobrego piercera.

Znajdź piercera, który ma doświadczenie

Piercing jest prostym procesem, ale nadal należy czerpać usługi u przeszkolonego profesjonalisty, aby przekłucie zostało wykonane prawidłowo. Potrzebna jest osoba zaangażowana, która zdobyła w życiu już wiele umiejętności związanych z piercingiem i która bierze pod uwagę Twoje bezpieczeństwo. To praktyczna praca, której uczy się poprzez doświadczenie. Najlepsi piercerzy przeszli okres szkolenia pod okiem innego zawodowego piercera.

Pytania, które powinieneś zadać piercerowi

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zadaj potencjalnemu piercerowi następujące pytania:

  • Gdzie nauczyłeś się wykonywać piercing?

  • Ile kolczyków wykonałeś podczas szkolenia?

  • Jak długo wykonujesz dany zawód?

Pamiętaj, że branża piercingu stale się rozwija i ważne jest, aby piercer był na bieżąco ze zmianami i postępami w technikach, bezpieczeństwie, procesach sterylizacji i przepisach/zarządzeniach. Upewnij się, że jest on zaangażowany w ciągłą edukację na temat patogenów przenoszonych przez krew, anatomii, technik aseptycznych i opieki po przekłuciu.

Zajrzyj do portfolio

Każdy, kto ma doświadczenie w robieniu kolczyków, powinien być w stanie zademonstrować swoje prace. Nie oznacza to, że musisz patrzeć, jak wygląda zabieg przekłucia u innej osoby od początku do konca, ale możesz rzucić okiem na zdjęcia już gotowych przekłuć. Poszukaj zdjęć kolczyków, które już się zagoiły. To da ci wyobrażenie nie tylko o tym, jak wygląda w efekcie dane przekłucie, ale także o tym, czy piercer podaje odpowiednie wytyczne dotyczące pielęgnacji.

Powinieneś być zachęcany do zadawania pytań

Jeśli od jakiegoś czasu zastanawiasz się nad miejscem, które chcesz przekłuć i chcesz zadać kilka pytań i dowiedzieć się więcej o tym procesie, twój Piercer powinien być szczęśliwy, mogąc udzielić Ci odpowiedzi. Nazywa się to konsultacją. Piercer powinien być chętny do omówienia procedury, procesu gojenia, sposobu późniejszej pielęgnacji, potencjalnego ryzyka, potencjalnych komplikacji i tego, jaka biżuteria będzie pasować do konkretnego przekłucia. Jeśli nie czujesz się komfortowo z otrzymanymi odpowiedziami, możesz dalej szukać... a nawet powinieneś!

Sterylizacja jest niezbędna

Często ludzie zakładają, że w dzisiejszych czasach wszyscy piercerzy przestrzegają zalecanych procesów sterylizacji. To niekoniecznie prawda. Dobry Piercer otworzy paczki z narzędziami, biżuterią i igłami tuż przed tobą.

Szukaj Czystości… Wszędzie

Kiedy idziesz na przekłucie ciała, prezentacja salonu ma znaczenie. Sprawdź, czy obszary, w których odbywa się usługa, jest czysta, dobrze oświetlona i odpowiednio zorganizowana. Jeśli ogólna czystość w salonie jest atrakcyjna, to dobry znak!


Szukasz odpowiedniego piercera i sterylnych warunków w salonie? Zapraszam do Oxy Beauty Piercing w Szczecinie!

Masz pytania? - Napisz do mnie!

Odpowiem tak szybko jak będę mogła.

732 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page