top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Który rodzaj piercingu jest najbardziej bolesny?

Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń dotyczących umiejscowienia piercingu w ciele. Ogranicza nas zazwyczaj wyobraźnia i kreatywność.

Ale... Może to być też strach przed bólem.Najczęstsze pytania odnośnie piercingu dotyczą poziomu bólu związanego z danym przekłuciem.

Oczywiście można się spodziewać, że niektóre miejsca przekłuwania będą bolały nieco bardziej niż inne, w zależności od takich czynników, jak grubość skóry, zakończenia nerwowe i próg danej osoby.

Jeśli zastanawiasz się nad kolejnym piercingiem z powodu potencjalnego dyskomfortu, oto dobra wiadomość: nawet najbardziej bolesne piercing można wykonać szybko i skutecznie, jeśli wybierzesz dobrze wyszkolonego piercera.


Jeśli nadal zastanawiasz się nad przekłuciem ciała, omówimy niektóre z najczęściej zadawanych pytań na temat skali bólu przy przekłuciu oraz tego, które typowe kolczyki są najbardziej (i najmniej) bolesne.


Czy wszystkie kolczyki na ciele są bolesne? Ból związany z przekłuwaniem ciała jest wysoce subiektywnym tematem, zależnym od rodzaju piercingu, lokalizacji i indywidualnego progu bólu. Bez względu na to, jak bezbolesny lub intensywny może wydawać się dany piercing, faktyczny proces kończy się w mgnieniu oka.


Jaki jest najmniej bolesny piercing? Większość piercerów zgadza się, że kolczyki w płatkach uszu są najmniej bolesnym rodzajem piercingu, ponieważ są umieszczane na mięsistej, łatwej do przekłucia części skóry. Większość piercingu jamy ustnej, kolczyków w brwiach, a nawet kolczyków w pępku jest również zaskakująco niska w skali bólu z tego samego powodu. Większość ludzi twierdzi, że te kolczyki można porównać do pobrania krwi w gabinecie lekarskim.


Jaki jest najbardziej bolesny piercing? Istnieje kilka różnych rodzajów piercingu, które wiele osób oceniłoby wysoko w skali bólu przy przekłuciu, ale to nie znaczy, że powinno Cię to powstrzymywać przed przekłuciem.

Piercing Daith może być nieco bolesny, ponieważ wymaga przebicia wrażliwej, wewnętrznej części ucha, ale jest to również punkt akupresury, który według niektórych może złagodzić ból u osób cierpiących na przewlekłe bóle głowy. Chociaż nie ma żadnych formalnych badań medycznych, które by to potwierdzały, przynajmniej w zamian za kilka sekund dyskomfortu będziesz mieć nowy, piękny piercing. Microdermale to kolejny rodzaj piercingu, który jest czasami uważany za wyższy w skali bólu, głównie dlatego, że wymaga specjalnego przebicia, by stworzyć punkt wejścia pod powierzchnią skóry.


Które kolczyki w uszach bolą najbardziej? Ból podczas przekłuwania uszu różni się znacznie w zależności od tego, którą część ucha przebijasz. Jak wspomniano, płatki uszu są zazwyczaj bezbolesne, ale kolczyki w obszarach ucha zawierających chrząstkę zwykle bolą bardziej. Ból przekłuwania przy kolczyku Rook jest jednym z bardziej bolesnych przy przekłuwaniu uszu ze względu na grubość chrząstki, ale jest to szybki i dość prosty proces.


Jak intensywny jest ból przekłuwania nosa? Ból przy przekłuciu Nostril wypada gdzieś pośrodku skali bólu, ale zazwyczaj boli mniej niż wielu ludzi się spodziewa. Ból przy wykonaniu Nostril jest zwykle opisywane tylko jako krótkie ukłucie, tylko nieco bardziej intensywne niż przekłuwanie uszu lub warg - w rzeczywistości wiele osób uważa, że ​​ich pierwsza reakcja na ten proces polega na kichaniu lub łzawieniu oczu zamiast skrzywienia się!


Jeżeli wciąż obawiasz się bólu przy przekłuciu, pamiętaj, że najważniejsze jest znaleźć profesjonalnego i doświadczonego piercera. Pod ręką dobrze wyszkolonej osoby, możesz być pewny, że nawet jeśli przekłucie będzie dla Ciebie nieprzyjemne, będzie to trwało tylko kilka sekund :).

12 407 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page