top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

MICRODERMAL to jedna z form modyfikacji ciała - Na czym polega zabieg założenia dermala?

Zaktualizowano: 15 maj 2020

Microdermal stosowany jest w nietypowych miejscach, np. w biodrze lub na dłoniach. Jest świetną alternatywą dla wielu przekłuć powierzchniowych. Można je wszczepić praktycznie w każdym miejscy na skórze. Proces gojenia oceniany jest bardzo dobrze, średnio 2-3 tygodnia.


Ten rodzaj ozdoby swoim wyglądem przypomina zwykły kolczyk. Bardzo często zwolennicy tego typu modyfikacji ciała decydują się na zamieszczenie jej na biodrze, brwi, palcu, uszach, wardze, a niekiedy głowie. Zdarza się, że dermale stanowią ozdoby piersi.


Zaletą przekłuwania skóry jest to, że można je umieścić niemal w dowolnym miejscu na ciele. Popularne miejsca to biodro, nadgarstek, szyja i klatka piersiowa. Można je również umieszczać bardzo blisko siebie, dzięki czemu łatwo jest tworzyć wzory lub ulepszać tatuaż.


Dodatkową zaletą przekłuwania skóry jest to, że leczy się znacznie szybciej niż przekłuwanie powierzchniowe, ponieważ w trakcie przekłuwania występuje mniejsza rana i mniejszy uraz.


Biżuteria

Do przekłuwania skóry istnieją trzy rodzaje biżuterii do przekłuwania skóry;


Dermal Anchors - podstawa znajduje się pod skórą, a trzon leży prostopadle i przylega do ciała. Może być umieszczont w dowolnym miejscu na ciele, ponieważ nie przebija ciała na wylot.

Skin Divers - spkłada się z dwóch części: płytki, która znajduje się pod skórą oraz górnej cześci z kulką. Ten kolczyk nie ma żadnej rychomej części, co oznacza ze nie można samodzielnie zmienić ani kulki ani zewnętrznego elementu samodzielnie.


Microdermal piercing – pielęgnacja

W przypadku tego typu kolczyków okolice przekłucia wraz z nakrętką powinno się oczyszczać 2 – 3 razy dziennie gazą nasączoną octaniseptem. Samą nakrętkę powinno się kilka razy dziennie dociskać czystą ręką do podstawy pod skórą, aby kolczyk nie odstawał. Przez miesiąc microdermal powinien być zaklejany na noc plastrem bądź plastrem z gazikiem.


Wszelkie dodatkowe wskazówki dotyczące pielęgnacji otrzymamy w studio piercingu, w którym dokonujemy zabiegu. To właśnie rad wykwalifikowanego i doświadczonego pracownika powinniśmy słuchać najczęściej.

82 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page