top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Migracja kolczyka – czym jest i czy możemy się przed nią uchronić?

Wiele osób nie słyszało nigdy o migracji kolczyków. Jest to temat rzadko poruszany przez piercerów, mimo, że jest niezwykle ważny. Każda osoba decydująca się na przekłucie, zwłaszcza powierzchniowe, powinna wiedzieć na jakie niepokojące objawy zwracać uwagę. Czym właściwie jest migracja?

Najprościej pisząc – jest to odrzucenie kolczyka przez nasz organizm.

Nasze ciało może potraktować kolczyka jako największego wroga i próbować się go pozbyć, jest on w końcu ciałem obcym.


Jeżeli zauważymy u siebie objawy migracji kolczyka, pod żadnym pozorem nie powinniśmy ich lekceważyć. Może to skutkować stanem zapalnym, a w efekcie duża i nie ładną blizną.


Gdy dojdzie do odrzucenia kolczyka przez nasze ciało, organizm z całych sił stara się wypchnąć intruza spod naszej skóry. Dochodzi do tego najczęściej przy przekłuciach powierzchniowych, jak np. piercing bioder, karku, czy nadgarstka.W jaki sposób można zapobiec migracji kolczyka?


1. Wybór odpowiedniego piercera. W każdym przypadku powinniśmy poddać się w ręce doświadczonej osobie, która ma przekłuć jakąkolwiek część naszego ciała. Jest to niezwykle ważne, gdyż taka osoba wykona zabieg przekłucia w odpowiedniej głębokości.


2. Dobór kolczyka. Materiał jest ważny, w dobie alergii na nikiel, oczywiście rekomendowany jest kolczyk z tytanu. Do przekłuć powierzchniowych należy wybrać odpowiedni kolczyk typu Surface bar.


3. Zalecanie się do zaleceń piercera, w kwestii dbania o ranę po przekłuciu. Najważniejsza jest higiena osobista, aby nie doszło do zakażenia. Miejsce z kolczykiem należy odpowiednio oczyszczać i jak najrzadziej dotykać.


4.Obserwacja miejsca przekłucia. Jeżeli zobaczymy niepokojące zmiany skórne, zanikanie skóry, mocną opuchliznę lub wyczujemy, że gwint kolczyka jest coraz bliżej skóry, należy skontaktować się jak najszybciej z piercerem i ustalić dalsze działanie.


Nie musimy się zrażać do kolczyków. Należy przestrzegać zaleceń piercera oraz dbać o nasze ciało, aby na wiele lat cieszyć się piękną biżuterią w naszym ciele.

23 265 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page