top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Orbital piercing - co to takiego?

Zapewne znasz wiele przekłuć ucha. Możliwe, że sam masz niektóre z nich. Ale czy coś Ci mówi nazwa orbital piercing? Spotkałeś/aś się wcześniej z takim kolczykiem?


Za każdym razem, gdy jakiś piercing zyskuje na popularności, możesz się zastanawiać, co sprawia, że tak się dzieje. W przypadku tego przekłucia, popularność wynika prawdopodobnie z jego oryginalności.

Czym jest Orbital? Jest to rodzaj piercingu, który łączy dwa przekłucia kółkiem. Może znajdować się zarówno w płatku ucha jak i chrząstce. Najzwyczajniej nie ma on określonego miejsca.
Można porównać go do przekłucia Industrial z tą różnicą, że przekłucia w piercingu orbital są połączone kółkiem, a w Industrial - sztangą. Na świeże przekłucie zakładane jest kółko o rozmiarze dopasowanym do anatomii ciała. Po wygojeniu kółko można wymienić na podkówkę.


Czy orbital piercing boli?

Zależy w jakim miejscu go wykonasz. Jeżeli masz niski próg bólu lub obawiasz się, że proces przekłucia będzie bolesny to polecałabym wykonanie go w płatku ucha. W ten sposób złagodzisz możliwy ból do minimum. Orbital piercing w chrząstce będzie bardziej bolesny. Jeżeli jednak kolczyki w chrząstce nie są Ci straszne możesz śmiało kierować się preferencjami wizualnymi. Orbital piercing będzie idealnym dopełnieniem jeśli posiadacz Constellation piercing czyli większa ilość różnych przekłuć, często tworzącą ciekawe wzory na uchu.


Jak dbać o miejsce po przekłuciu i jak długo się goi?


W zależności od różnych czynników, w tym układu odpornościowego i uwagi poświęconej opiece po zabiegu, całkowite wyleczenie przekłucia meduzy zajmuje od 2 do 4 miesięcy. Osoba może zazwyczaj zmienić biżuterię na krótszą po 6-8 tygodniach od przekłucia. Ważną rzeczą do rozważenia jest to, czy piercing i okolica są nadal obrzęknięte. Przekłucie to jest narażone na powstanie ziarniny, dlatego zaleca się szczególnie dbać o higienę oraz je obserwować. Po całkowitym wygojeniu miejsca przekłucia możesz zaszaleć z kolczykami i wymienić klasyczne kółko na bardziej ozdobne lub podkowę. Posiadając orbital piercing z pewnością będziesz wyróżniać się wśród innych gdyż jest to jedyny taki rodzaj przekłucia. Jeśli spodobał Ci się ten kolczyk to nie wahaj się i zarezerwuj wizytę u profesjonalnego piercera.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page