top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Pięć oznak, że powinieneś zerwać z piercingiem

To może być dziwne, że na blogu o piercingu ktoś zarzuca Ci, że powinieneś pożegnać się z kolczykiem, ale to prawda: czasami musisz po prostu zmierzyć się z faktem, że dany piercing nie jest dla Ciebie.


Może w młodości miałaś swój piercing z kaprysu i zastanawiasz się, czy ten piercing jeszcze Ci odpowiada.

A może próbujesz sprawić, by piercing się goił, ale nadal musisz go ponownie przekłuwać z powodu komplikacji, takich jak odrzucenie go przez Twoje ciało.


Kiedy nadejdzie czas, aby pożegnać się z kolczykiem, nowym lub starym, zaczniesz widzieć znaki. Oto niektóre z nich. 1. Próbowałeś, ale kolczyk wciąż migruje

Jest tak wiele czynników, które wpływają na gojenie przekłucia, w tym nawyki związane z pielęgnacją po zabiegu, doświadczenie piercera, zdolność Twojego ciała do gojenia się i nie tylko. Z tego powodu są pewne rzeczy, które mogą pójść źle podczas leczenia, a które są po prostu poza Twoją (i Twojego piercera) kontrolą. Jeśli doświadczasz komplikacji z powodu błędu ludzkiego - uszkodziłeś piercing, nie dbałeś o odpowiednią pielęgnację, zbyt wcześnie zmieniłeś biżuterię - Twój piercer może zalecić, aby piercing się zagoił i spróbować ponownie później. Jeśli jednak po drugiej lub trzeciej próbie nadal masz problemy z wyleczeniem przekłucia, prawdopodobnie czas zrezygnować z tego piercingu.


Może istnieć szansa, że ​​Twój styl życia po prostu nie współgra z przekłuciem, który próbujesz uzyskać, i nieumyślnie uszkadzasz piercing, gdy próbuje się zagoić. (Na przykład możesz spać na kolczyku, nie zdając sobie z tego sprawy). Ale może być tak, że twoje ciało po prostu nie zaakceptuje tego piercingu. Bez względu na przyczynę, nie poddawaj się torturom kolejnego nieudanego przekłucia. Możesz całkowicie zrezygnować z kolczyków lub spróbować ponownie w innym miejscu.


2. Zaczynasz czuć się nieswojo nosząc piercing Zmieniają się trendy i style. Kolczyki, które były modne dziesięć lat temu, dziś mogą nie być tak modne. Kiedy nastąpi taka zmiana, szybko możesz poczuć się trochę nieswojo z piercingiem, nawet jeśli był to ten, który kiedyś uwielbiałeś. Nie oznacza to, że powinieneś nosić tylko modne kolczyki. Jeśli nadal kochasz i czujesz się komfortowo ze swoim piercingu, absolutnie nadal powinieneś go mieć! W końcu świat piercingu polega na indywidualnej ekspresji, a jedyne, co się liczy, to dobre samopoczucie. Jednak niektórzy uważają, że ważne jest trzymanie się aktualnych trendów. Jeśli niedawno zacząłeś patrzeć w lustro i odczuwać niepokój lub brak podniecenia wokół przekłucia, możesz rozważyć przejście dalej. To może być idealny moment na zrobienie nowego, gorącego piercingu lub możesz na chwilę odpocząć od danego tematu. Najgorsze, co może się zdarzyć, to to, że za kilka miesięcy lub lat przegapisz swój piercing i będziesz go ponownie przekłuwać.


3. Nie możesz trzymać się okresu gojenia Jest wiosna. Robi się coraz cieplej, podciągasz koszulkę i stwierdzasz, że to idealny czas na przekłucie pępka. Pierwsze tygodnie mijają dobrze. Zajmujesz się przekłuciem i czyścisz go zgodnie z zaleceniami. Ale potem nadchodzi pierwsza fala upałów i Ty i Twoi znajomi zaczynacie planować wycieczkę na plażę. Ale zgadnij co, nie możesz wejść do wody z leczniczym przekłuciem pępka. Co robić?


Jeśli nie udało ci się wyleczyć piercingu, ale zbliżają się wakacje na plaży, musisz wybrać: pływanie lub piercing? W tym momencie masz dwie możliwości: zrezygnować z przekłuwania lub pozostać poza wodą. Zdarza się. 12-tygodniowy okres gojenia nie wydaje się taki zły, dopóki nie jesteś w środku. Jeśli od tygodni trwa proces gojenia i stwierdzisz, że nie możesz już zająć się piercingiem, wyjmij go. Zawsze możesz ponownie przebić go w lepszym czasie lub wybrać piercing z okresem gojenia, który Ci będzie pasować. 4. Twój piercing nieustannie przeszkadza W zależności od miejsca przekłucia i wykonywanych czynności może to stanowić irytującą przeszkodę. Na przykład, jeśli masz przekłuwanie brwi i często musisz nosić hełmy, możesz haczyć o biżuterię. To szybko stanie się irytujące. Nawet jeśli poświęcisz trochę czasu na rozważenie umieszczenia biżuterii, tak naprawdę nie wiesz, jak wpłynie ona na Twoje codzienne życie, dopóki jej nie zdobędziesz. Chociaż często można przyzwyczaić się do biżuterii i automatycznie zacząć ją dopasowywać, czasami tak się nie stanie. Nie pozwól, aby przekłuwanie ciała stało się ciągłą irytacją. Można zrezygnować z tego i wybrać piercing, który nie będzie przeszkadzał.


5. Twój piercing powoduje problemy zdrowotne W szczególności piercing w jamie ustnej może powodować ścieranie szkliwa i cofanie się linii dziąseł, jeśli biżuteria przylega do zębów. Inne style piercingu, takie jak piercing języka i policzka, mogą powodować problemy, jeśli są przekłuwane nieprawidłowo.


Jeśli przekłucie wargi zacznie powodować problemy z jamą ustną, powinieneś wybrać inny piercing do twarzy.

Twoje zdrowie jest o wiele ważniejsze niż piercing. Jeśli masz problemy z przekłuciem, nie przejmuj się tylko dlatego, że uwielbiasz to jak wygląda. Pozbądź się piercingu. Do wyboru jest wiele stylów przekłuwania, które nie zaszkodzą Twojemu ciału. Zamiast tego wybierz te, abyś mógł świetnie wyglądać i czuć się świetnie.


Czy będę mieć bliznę po zdjęciu kolczyka? To wielki strach dla wielu, którzy są zmęczeni swoim piercingiem. Chcą wyjąć biżuterię, ale nie wiedzą, czy zostawi ona ślad, i wolą raczej ją zatrzymać niż nosić bliznę. Dobra wiadomość jest taka, że ​​większość kolczyków rzadko pozostawia ślad. Jest to ważny powód, dla którego istnieją retainery do piercingu: nawet piercing, który był zagojony przez lata, może dość szybko się zagoić, gdy zostanie pozostawiony bez biżuterii. Jedyne, z czym możesz zostać, to malutki znak, który ledwo możesz zauważyć, i są szanse, że w końcu o tym zapomnisz. Rozciągnięte płaty ucha goją się trochę inaczej. Zaskakujące jest to, że można je dość mocno rozciągnąć, zanim nie wrócą do normy. Oczywiście zależy to od osoby.


Pamiętaj! Twoje zdrowie i dobre samopoczucie jest najważniejsze, nie zmuszaj się do noszenia w swoim ciele kolczyka, który w jakikolwiek sposób Ci przeszkadza. Istnieje wiele przekłuć, które możesz wypróbować.


995 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page