top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Pielęgnacja piercingu. O czym należy pamiętać?

Pielęgnacja piercingu. O czym należy pamiętać?

Masz nowy kolczyk? A może planujesz go zrobić w najbliższym czasie? Mówi się, że kto raz odwiedzi piercera - będzie do niego stale wracał. Coś w tym jest, ale pamiętaj również o zdrowiu i higienie, o które należy zadbać po przekłuciu. W tym artykule dowiesz się jak zadbać o swój piercing.

USŁUGA - należy pamiętać, że podstawą jest to gdzie i w jakich warunkach przekłucie zostanie wykonane. Wybieraj sprawdzone, sterylne salony gdzie mamy pewność, że wykonana usługa będzie dobrej jakości. Ważne jest również jakimi narzędziami będzie posługiwał się piercer oraz z jakiego materiału będzie twój kolczyk. Aby rana po przekłuciu lepiej się goiła, używa się kolczyków zrobionych z tytanu, bioplastu i PTFE - są to materiały hipoalergiczne.

Po przekłuciu wszystko już zależy od Ciebie, jak zadbasz o swoją ranę. Oto kilka wskazówek co należy robić, a czego nie robić by wszystko goiło się jak należy:

  1. Przekłutego miejsca nie należy dotykać nieumytymi, nieodkażonymi rękami.

  2. Należy regularnie oczyszczać ranę z zanieczyszczeń i strupów. Oprócz specjalistycznych środków antyseptycznych, możemy użyć naparu z rumianku bądź szałwii. Do czyszczenia rany nie używamy wody utlenionej ani spirytusu!

  3. Nie zmieniamy kolczyka dopóki rana się nie zagoi.

  4. Jeśli twój nowy kolczyk jest w uchu, postaraj się nie spać na na tej stronie, gdzie się znajduje.

  5. Przez pierwszy miesiąc należy zrezygnować z kąpieli w basenie, jeziorze czy morzu. Powinniśmy również zrezygnować z alkoholu i leków, których działanie rozrzedza krew.

  6. Jeśli nie musisz – nie dotykaj kolczyka, nie baw się nim, nie ruszaj bez potrzeby.

  7. Na czas gojenia zrezygnuj również z solarium i opalania na słońcu.


Mam nadzieję, że te kilka wskazówek pomoże Ci szybko i bezboleśnie wyleczyć Twoją nową ozdobę. Pamiętaj jednak, że należy dbać o piercing nie tylko po przekłuciu, higiena jest ważna nawet gdy rana się już całkowicie wygoi.


238 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page