top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Jak wykonać kolczyk w brwi?

Zaktualizowano: 30 maj 2020

Niewłaściwe wykonanie kolczyka w brwi lub nieodpowiednia pielęgnacja miejsca przekłucia może doprowadzić nawet do utraty czucia w brwi. Co powinniśmy wiedzieć o piercingu brwi?


Dobra wiadomość!

Piercing brwi to jedno z nałatwierszych przekłuć do wykonania, a proces zakładania kolczyka trwa kilka sekund! :)

Przed dokonaniem zabiegu wybierz dokładną lokalizację w porozumieniu z piercerem. Wybór jest dość prosty: prawa lub lewa brew, poziomo, pionowo lub pod kątem.


Jeśli nie jesteś pewny, które miejsce będzie idealne, piercer na pewno Ci doradzi :)


Proces przebijania brwi

Zabieg przekłuwania brwi powinien być przeprowadzony w sterylnych warunkach, na co warto zwrócić uwagę, zwłaszcza gdy wybieramy dany zakład kosmetyczny albo salon piercingu. Przeszkolona osoba powinna zdezynfekować także miejsce wykonywania zabiegu. Na początku zabiegu trzeba dokładnie zdezynfekować skórę.


Podczas przebijania brwi, skóra chwytana jest przy pomocy szczypiec, by następnie przekłuć ją igłą w oznaczonym miejscu i załóżyć kolczyk. Pamiętaj by zawsze sprawdzić, czy narzędzia są nowe, masz prawo zwrócić uwagę osobie wykonującej zabieg, aby sprzęt był rozpakowany przy Tobie.


Czas gojenia zależy od miejsca przekłucia. Wyróżnia się następujące rodzaje piercingu brwi:

  • Standardowy – gojenie się trwa do trzech miesięcy. W ramach tego stylu w łuku brwiowym można zamieścić kolczyk w kształcie kółka, sztangi, tzw. banany. Grubość ozdoby wynosi 1,2-1,6 mm.


  • Horizontal eyebrow –Gojenie się trwa 1,5-3 miesięcy.
  • Eyebrow ring - jest to przekłucie umieszczone symetrycznie pod brwią.

Jak postępować po zabiegu?

W pierwszych dniach po umieszczeniu kolczyka może pojawić się pieczenie, niewielkie sączenie krwi, opuchnięcie. Aby Twój piecing szybko i bez komplikacji się zagoił należy przemywać roztworem z soli i / lub oczyszczać Octeniseptem, myć łagodnym, bezzapachowym mydłem najlepiej antybakteryjnym lub bakteriobójczym. W przypadku dużego zaognienia, zaczerwienienia, podejrzenia infekcji po przemyciu piercingu posmaruj maścią Tribiotic lub Neomycyna (antybiotyk antybakteryjnynie).


Co może wydarzyć się po zabiegu?

  1. Przez pierwsze dwa do sześciu dni: znaczne obrzęki (opuchlizna), lekkie krwawienie, zaczerwienienie (zasinienie) lub nadwrażliwość.

  2. Następnie: niewielkie obrzęki, lekkie wydzielanie osocza (przeźroczysto białego, lub przeźroczysto żółtego) płynu (to nie ropa).

  3. Nie wygojone dobrze przekłucie może się zmniejszyć lub zarosnąć w ciągu kilku minut!

  4. Czas ten różni się w zależności od osoby i jej organizmu; jeśli lubisz swój piercing, pozostaw kolczyk w miejscu przekłucia i nie wyjmuj kolczyka bez potrzeby.97 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page