top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Piercing brwi - wszystko co musisz wiedzieć

Piercing brwi to popularna od lat 80. forma ozdabiania twarzy. Mimo upływu lat to. przekłucie nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym artykule poznasz jak przebiega zabieg przekłucia brwi, jakie rodzaje biżuterii są odpowiednie do tego rodzaju piercingu oraz jak o niego dbać.


Możemy wyróżnić 3 rodzaje piercingu brwi:

  • pionowy (standard) – najpopularniejszy rodzaj piercingu brwi. To prostopadłe do łuku brwiowego przekłucie zlokalizowane zazwyczaj na wysokości kącika oka, dla którego najczęściej wybiera się kolczyki typu sztanga lub banan;

  • poziomy (horizontal) – to przekłucie równoległe do łuku brwiowego, którego wykonanie jest nieco bardziej skomplikowane. Najlepszymi kolczykami dla tego rodzaju piercingu są kolczyki typu surface bar, mikrodermal lub sztanga;

  • antibrow – to przekłucie zaliczane do piercingu brwi, jednak znajdujące się poniżej zewnętrznego kąciku oka, dla którego najlepsze są kolczyki typu surfacebar lub mikrodermal.


Jak wygląda zabieg przekłucia brwi?

Zabieg rozpoczyna się od zdezynfekowania miejsca planowanego przekłucia i jego okolicy, następnie aplikowany jest środek znieczulający. Do wykonania zabiegu potrzebne są specjalne szczypce, którymi piercer ściska skórę, na której wcześniej zaznaczył miejsce przekłucia. Następnie wbija sterylną igłę od dołu do góry, a po jej usunięciu natychmiast wkłada kolczyk typu sztanga. Cały zabieg powinien by wykonywany powoli, jednak z dużą pewnością. Przez pierwszy tydzień miejsce przekłucia jest zaczerwienione i opuchnięte oraz może nieco krwawić. Z czasem opuchlizna będzie ustawać, jednak z rany może lekko wydzielać się osocze. Pełne wygojenie przekłucia może zająć od 3 do 12 miesięcy, dlatego bardzo ważna jest cierpliwość oraz odpowiednia pielęgnacja.


Jak wygląda pielęgnacja przekłucia brwi?

Profesjonalny piercer po wykonaniu zabiegu powinien przekazać Ci wszystkie najważniejsze informacje dotyczące pielęgnacji świeżego przekłucia. Dbanie o świeże przekłucie brwi polega na przemywaniu od 2 do 3 razy dziennie solą fizjologiczną lub Octeniseptem. Przy występowaniu stanów zapalnych zalecana jest także maść Tribiotic. Przed dotknięciem przekłucia należy dokładnie umyć i zdezynfekować ręce, tak aby zapobiec dostaniu się bakterii do rany. Do przemywania rany nie wolno stosować wody utlenionej i spirytusu, które dodatkowo mogą podrażnić przekłucie. Jeśli stan zapalny utrzymuje się dłużej niż kilka tygodni, przekłucie swędzi i ropieje, to należy skontaktować się z lekarzem, który zaleci odpowiednią pielęgnację. Podczas gojenia warto delikatnie obracać kolczyk, aby zapobiec jego utknięciu. Należy także unikać stosowania kosmetyków w obrębie łuku brwiowego, ponieważ mogą one podrażnić ranę. W przypadku intensywnej aktywności fizycznej i pojawiającego się potu, miejsce przekłucia warto osuszyć papierowym ręcznikiem. W czasie gojenia, tak jak w przypadku innych przekłuć, należy unikać kąpieli w basenie, jacuzzi, sauny oraz opalania.


Na szybkość gojenia wpływa także nasze samopoczucie, dlatego warto o nie zadbać. Należy pamiętać o odpowiedniej ilość snu oraz diecie bogatej w substancje odżywcze. Oprócz tego należy unikać używek i zadbać o odpowiednie nawodnienie.


Jakie są przeciwskazania?

Piercing nie jest zalecany osobom cierpiącym na problemy z krzepnięciem krwi, a także kobietom w ciąży i w połogu. Osoby z przewlekłymi i ostrymi chorobami skóry również nie powinny decydować się na piercing. Przeziębienie i przyjmowanie antybiotyków też nie jest właściwym czasem na przekłucie, więc lepiej poczekać do pełnego wyzdrowienia. Także zimą nie zaleca się robienia piercingu, ponieważ gojenie może nieco się wydłużyć.

Pamiętaj, że wybierając profesjonalnego piercera masz gwarancję bezpieczeństwa. W przypadku poziomego piercingu brwi bardzo ważna jest znajomość budowy twarzy, ponieważ istnieje ryzyko przekłucia nerwu trójdzielnego, co w najgorszym przypadku może skończyć się paraliżem twarzy.


Masz pytanie dotyczące piercingu? Napisz do mnie :) Zapraszam do salonu OXY BEAUTY PIERCING w Szczecinie
87 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page