top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Piercing ciała a zdrowie

Piercing jest popularną metodą ozdabiania ciała. Wykonuje się go przekłuwając wybraną część ciała, poprzez naruszenie ciągłości tkanki. Ta metoda modyfikacji ciała praktykowana od tysiącleci w przeróżnych kulturach.


W jakich sytuacja nie powinniśmy wykonywać piercingu?

Przed skierowaniem swych kroków do salonu piercingu należy pomyśleć o wszystkich czynnikach, które wykluczają bezpieczne wykonanie zabiegu przekłucia. Przeciwwskazaniem do wykonania piercingu może być:

  • Wakacje nad wodą, świeżego przekłucia nie można moczyć w wodzie. Nie może być on poddawany dłuższego namaczaniu. Proces gojenia przebiega bezproblemowo tylko wtedy gdy nie jest narażony na trudne czynniki zewnętrzne. Pamiętaj, aby przez najbliższe miesiące po zrobieniu przekłucia unikać sauny.

  • ·Menstruacja, choć sama miesiączka nie jest głównym przeciwskazaniem należy jednak pamiętać, że zabieg przekłucia w tym okresie może być bardziej bolesny.

  • Planowane badanie podczas którego wymaga się brak biżuterii, jeżeli posiadamy wiedzę o najbliższym badaniu podczas którego konieczne będzie wyciągnięcie wszystkich ozdób. W takiej sytuacji bezwarunkowo należy odłożyć wizytę.

  • Ciąża karmienie, zabiegowi przekłucia nie mogą poddawać się kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

  • Przeziębienie lub choroba, nie należy przychodzić na przekłucie przeziębionym lub chorym. Już samo w sobie przeziębienie działa osłabiająco na nasz organizm, nie wspominając już o chorobie przy której zażywany jest antybiotyk. Po przebyciu choroby należy odczekać około 2 tygodni, aby organizm miał szanse zregenerować się w odpowiedni sposób.

Piercingu nie powinny także wykonywać osoby mające niską krzepliwość krwi, cierpiące na hemofilię, a także cechujące wadami krwi. Jeśli nie jesteś pewnym tych czynników w swoim ciele, wykonaj wcześniej odpowiednie badania. Całkowicie wykluczające z piercingu są alergie na metale.


Piercing to przekuwanie ciała, a więc tworzenie w nim rany, która potrzebuje czasu, aby się zagoić. W przypadku prostego zabiegu jest to czas około miesiąca, ale przy nietypowych piercingach może to zająć nawet około 6 miesięcy. W tym okresie należy szczególnie dbać o higienę wokół miejsca przekłucia, które jest szczególnie narażone na infekcję. Należy również pamiętać, aby w trakcie gojenia rany ograniczyć aktywność fizyczną, podczas której dochodzi do przemieszczania i napinania przekłutego miejsca na ciele.


Nieprawidłowo przeprowadzony zabieg, może doprowadzić do tymczasowego lub trwałego uszkodzenia w naszym ciele. Dużą uwagę powinniśmy przede wszystkim zwrócić na warunki w jakich wykonywane jest przekłucie.


Wybieraj świadomie!

300 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page