top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Piercing i ciąża. Odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Piercing może być pięknym sposobem na wyrażenie siebie, ale może stwarzać wyjątkowe problemy podczas ciąży. W czasie ciąży Twoja skóra staje się bardziej elastyczna i dużo bardziej wrażliwa. Każdy jest inny, jeśli chodzi o biżuterię, często jest to kwestia osobistego wyboru, kiedy zdejmiesz kolczyki lub czy zdecydujesz się je zostawić na czas ciąży. Wiele kobiet wybiera najbezpieczniejszą drogę i decyduje się na usunięcie kolczyków podczas ciąży.


Noszenie kolczyków podczas ciąży

Kolczyki w sutkach często mogą być pozostawione na swoim miejscu przez całą ciążę, ale powinna zostać usunięta, jeśli planujesz karmić noworodka piersią. Dzieje się tak, ponieważ biżuteria może grozić zadławieniem, jeśli kuleczka się odkręci i Twoja biżuteria wypadnie. Możesz zapytać swojego piercera o rodzaj biżuterii, który łatwo możesz ściągnąć i zaraz po karmieniu znów założyć. Gdy ciało zaczyna się zmieniać, piercing pępka i narządów płciowych może wymagać usunięcia lub zastąpienia bardziej elastycznymi, plastikowymi okrągłymi sztangami, które dostosują się do wzrostu ciała. Wszelkie inne kolczyki w ciele, takie jak kolczyki w uchu, na twarzy lub piercing w jamie ustnej, można pozostawić na miejscu przez całą ciążę i po jej zakończeniu. Jeśli piercing nadal się goi, pamiętaj o regularnej pielęgnacji, a jeśli rany są już zagojone, to pielęgnacja od czasu do czasu jest świetnym nawykiem, za którym należy nadążyć!


Dbanie o swoje kolczyki Niezależnie od tego, czy kolczyki wciąż się goją, czy są w pełni wygojone, ważne jest, aby kontynuować rutynę po zabiegach pielęgnacyjnych. Ma to na celu utrzymanie przekłutego obszaru w czystości i zapobieganie infekcji. Zalecam stosowanie naturalnych produktów, takich jak niejodowana sól morska i mydło glicerynowe, które są hipoalergiczne, dzięki czemu są bezpieczne dla skóry wrażliwej. Możesz kupić je przez Internet, a nawet w aptekach.


Nowe kolczyki podczas ciąży Piercerzy zazwyczaj nie wykonują przekłuć u kobiet w ciąży, a zwłaszcza Ci profesjonalni, którzy znają się na swoim fachu. Większość profesjonalnych piercerów odradza robienie piercingu podczas ciąży z wielu powodów. Twoje ciało pracuje ciężej niż zwykle, aby utrzymać Cię w zdrowiu, jednocześnie rozwijając innego, zdrowego człowieka. Dlatego przebicie, które wykonałabyś w tym czasie, mogłoby się goić znacznie dłużej. Kobiety w ciąży są również bardziej podatne na infekcje, ponieważ w tym czasie układ odpornościowy jest słabszy. Każdy rodzaj infekcji może skutkować poważnymi konsekwencjami, jeśli nie zostanie natychmiast opatrzony i zlikwidowany


Ze względu na swoje zdrowie i zdrowie dziecka poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się jak najwięcej o kolczykach i ich wpływie na twoje ciało podczas ciąży. To nie zajmie dużo czasu, a może skutkować uniknięciem przykrych konswkwencji.

121 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page