top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Piercing – jak wybrać studio?

Przekłuwanie ciała jest zabiegiem, który bezpośrednio ingeruje w naszą skórę. Dlatego też bardzo ważne jest, by warunki, w jakich wykonywany jest piercing, były sterylne. W przeciwnym wypadku należy liczyć się z wydłużonym procesem gojenia bądź powstaniem zakażenia.


Nie ma żadnych obiekcji do faktu, że higiena podczas wykonywania piercingu to rzecz pierwszorzędna. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku przekłucia uszu ważne jest też narzędzie, jakim posługuje się piercer. Nie zaleca się wybierania studia, w których przekłucia wykonywane są pistoletem, który po naciśnięciu spustu, dosłownie rozrywa skórę, umieszczając kolczyk w płatku ucha. Warto również zastanowić się nad faktem sterylizacji urządzenia.


Pamiętajmy, iż nie ma głupich pytań, dlatego każdą wątpliwością należy podzielić się z przyszłościowo wybranym piercerem. Znalezienie profesjonalisty w swoich fachu wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. W branży piercingu działa wiele miejsc, gdzie istnieje możliwość wykonania przekłucia. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt czy we wszystkich z tych miejsc zostanie on wykonany we właściwy sposób.


Jak już wcześniej zostało wspomniane dobre studio bez wątpienia zawsze odznacza się czystością i jest to kluczowy aspekt przy jego wyborze. Piercing zawsze powinien być wykonany w warunkach higienicznych, bez dymu papierosowego bądź okruszkach po jedzeniu. Równie ważne jest wyposażenia salonu, zarówno te do dezynfekcji jak i samego wykonania przekłucia. Przedmioty jednorazowe zawsze powinny zostać odpakowane w obecności klienta.


Jeśli zależy nam na profesjonalizmie oraz najlepszym wykonaniu piercingu powinniśmy wybrać fachowca w swojej branży. Z przykrością uważam, iż należy szerokim łukiem omijać wszystkie salony kosmetyczne. W takich miejscach piercing jest dodatkową usługą, do której zazwyczaj pracownicy nie są odpowiednio przygotowani oraz przeszkoleni. Niezawodnym sposobem na znalezienie dobrego studio piercingu jest także słynna poczta pantoflowa, która potrafi roznieść informacje w mgnieniu oka. Zweryfikuj portale społecznościowe w celu zaczerpnięcia opinii w temacie danego studia. Zazwyczaj to właśnie niezadowoleni klienci chętniej dzielą się swoją oceną oraz doświadczeniem.


Nie bój się pytać i sprawdzać! To bardzo ważne aspekty pomagające znaleźć odpowiednie studio piercingu. Istotną kwestią jest również cena, pamiętajmy, iż za jakoś, profesjonalizm i bezpieczeństwo czasem można zapłacić trochę więcej niż u przysłowiowej kosmetyczki. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, iż na zdrowiu nie należy oszczędzać. Jeśli masz pewność co do jakości wybranego salonu nie oszczędzaj. Higiena to naprawdę pierwszorzędna kwestia przekłucia. Wybieraj świadomie i z głową! Powodzenia!


85 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 commentaire


samuelgebsons
15 févr.

Wybór odpowiedniego studia piercingowego to kluczowy krok w zapewnieniu sobie bezpiecznego i profesjonalnego zabiegu. Ważne jest, aby upewnić się, że studio spełnia wszystkie standardy higieny i sterylności, aby uniknąć ewentualnych komplikacji i zakażeń. Dlatego też warto przemyślnie podejść do tego wyboru, zwracając uwagę na opinie innych klientów, doświadczenie pracowników oraz ogólne wrażenie związane z wizytą w danym miejscu. Odpowiednio wykonany piercing to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia i bezpieczeństwa. Kup pokrowce na fotele kosmetyczne tutaj: https://chila.pl/catalog/pokrowce-na-fotele


J'aime
bottom of page