top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Piercing - na co zwrócić uwagę?

Może planujesz w najbliższym czasie zrobić sobie piercing, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego salonu?

Po pierwsze należy przyjrzeć się jak studio jest wyposażone. Jeśli posiada szeroką gamę kolczyków to zapewne możemy mieć pewność, że podchodzi do sprawy kolczykowania poważnie i nie traktuje tego jako szybki, tymczasowy zarobek. W przeciwnym razie, gdy w gablotce z kolczykami jest zaledwie kilka ich rodzajów, lepiej od razu udać się do innego.Ważnym elementem przy wyborze salonu jest zwrócenie uwagi czy przekłuwacz używa jednorazowych rękawiczek. Firma powinna posiadać także odpowiednie sprzęty do sterylizacji narzędzi, czyli autoklaw. W większych salonach są odpowiednie miejsca wyznaczone specjalnie do sterylizacji - jednak jest to już dodatkowy atut salonu i zdarza się jedynie w niektórych z nich. Każdy klient ma prawo, aby pokazano mu sprzęt do sterylizacji, narzędzia do przekłuwania oraz kolczyki, które będą zakładane. Ważne pytania, które warto zadać osobie wykonującej piercing przed zabiegiem:

Jakich kolczyków używacie do kolczykowania ciała?

Jeśli jest to świeże przekłucie to kolczyki powinny być wykonane z tytanu, implantinum, PTFE lub tioplastu. Jeśli natomiast rana jest już zagojona, wówczas kolczyki mogą być ze stali chirurgicznej.

Czy kolczyki oraz narzędzia używane do kolczykowania są sterylizowane i jeśli tak to w czym?

Kolczyki i narzędzia powinny być wysterylizowane w autoklawie i przechowywane w specjalnych opakowaniach, w których były wysterylizowane.

Chciałbym/chciałabym dowiedzieć się co nieco na temat pielęgnacji świeżo przekłutego miejsca?

Powinniśmy otrzymać wyczerpujące informacje odnośnie przebiegu gojenia, jak dbać o świeżo przekłute miejsce oraz czego nie można robić po zabiegu.

Czy warto korzystać ze znieczulenia?

Ból jest sprawą bardzo indywidualną, ale profesjonalny piercer powinien zapewnić cię o możliwości użycia środków znieczulających. Najpopularniejsze są maści, żele (lidokaina, Bobodent) i aerozole (chlorek etylu). Jednak ważne jest, by piercer dowiedział się od was, czy doświadczyliście w przeszłości powikłań związanych z użyciem znieczulenia. Często niestety także zdarza się tak, że gdy preparat znieczulający przestanie działać to ból jest znacznie większy niż w przypadku gdyby przekłucie wykonane było bez znieczulenia.

Należy także uważać na fakt, że jeśli studio nie ma gotowych, wysterylizowanych kolczyków wówczas po wyborze kolczyka z gabloty musimy odczekać pewien okres czasu na jego sterylizację. I nie dajmy się nabrać, że jest to okres około 10 minut. Prawidłowy czas to minimum godzina. Warto także zwrócić uwagę na takie szczegóły jak:

- czystość w salonie,

- należy przeprowadzić wywiad środowiskowy (na przykład popytać znajomych),

- nie jest ważne czy salon jest duży, mały czy piętrowy - liczy się jedynie jacy ludzie tam pracują.

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Ci wybrać odpowiedni salon i pamiętaj, że kontakt z profesjonalnymi piercerami jest tutaj kluczowy, ponieważ często działanie na własną rękę i szukanie informacji w nieprofesjonalnych źródłach, pogarsza tylko sytuację.


129 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page