top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Nostril, czyli piercing nosa

Zaktualizowano: 30 maj 2020

Istnieje wiele form przekłuwania ciała. Jedną z metod piercingu, która cieszy dużą popularnością, jest zdobienie nosa. Kolczyk w nozdrzu zwany standard nostrilem jest najstarszą i najczęściej wybieraną modyfikacją o bogatej historii.


Klienci w studiach piercingu przeważnie decydują się na kolczykowanie tylko jednego z płatków nosa, ale zdarza się, iż chcą przebić obydwa nozdrza.


Nostril jest najmniej bolesną modyfikacją ze wszystkich form piercingu nosa. Klient może odczuwać pieczenie i szczypanie w trakcie ukłucia. Finalnie, to jak zniesie ten dyskomfort, zależy dużej mierze od miejsca przekłucia i tego, jaki jest jego stopień bólu.

Po wykonaniu nostril piercingu nadal będzie utrzymywać się bolesność, która może trwać pierwsze kilka dni lub utrzymać się nawet do pierwszych kilku tygodni.


Jeśli chodzi o wybór kolczyka do nostrila, na początek piercer powinien zaproponować biżuterię z tytanu. Jest to najbezpieczniejszy metal odpowiedni dla osób o wrażliwej skórze.


Kolczyk w kształcie kółka to najbardziej popularny rodzaj biżuterii noszonej na nosie. Rodzaj kolczyka zależy w dużej mierze od miejsca jego umieszczenia na nosie. Najpopularniejsze rodzaje piercingu nosa noszą nazwy:

Nostril Piercing - jest to przekłucie płatka nosa; zazwyczaj przekłuwa się jedną stronę, znacznie rzadziej dwie jednocześnie. Jest to też najmniej bolesne przekłucie nosa. W przypadku tego rodzaju piercingu nosa stosuje się dwa typy kolczyków: Labret i Lobe. Pierwszy zakończony jest charakterystyczną stopką, drugi jest okrągły.

Septum Piercing - przekłuwa się chrząstkę przegrody nosowej. Podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie, ponieważ sama procedura jest dość bolesna. Zakładany jest kolczyk w kształcie litery U, czyli podkowy zakończonej kuleczkami.

Bridge Piercing - przekłucie skóry nad nosem, między oczami. Podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe, ponieważ jest on bolesny, a dodatkowo niebezpieczny. Typy kolczyków stosowane w tym rodzaju piercingu to banan i sztanga.


Kolczyk w nosie a katar to połączenie potencjalnie niebezpieczne. Nos należy czyścić bardzo ostrożnie i delikatnie, używając miękkich chusteczek higienicznych. Jeśli zaobserwujemy nieładną wydzielinę sączącą się z rany, powinniśmy skontaktować się z lekarzem, który wykluczy lub potwierdzi ewentualne zakażenie.


1307 wyświetleń0 komentarzy

Kommentare


bottom of page