top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Piercing Pępka - co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o kolczyku w okolicach pępka?

Zaktualizowano: 30 maj 2020

Zanim podejmiesz decyzję o umieszczeniu kolczyka w okolicach swojego pępka, warto dowiedzieć się nieco więcej, jak wygląda przekłucie pępka, jak dbać o higienę, aby proces gojenia przebiegał bez powikłań.


Co należy wiedzieć przed przekłuciem?

Upewnić się, czy nie masz uczulenia na nikiel, chrom czy kobalt – materiały, z których wykonywana jest większość kolczyków, by uniknąć reakcji alergicznej w miejscu przekłucia, która może objawiać się nie tylko wysypką i pieczeniem, ale również spowodować nawracające infekcje.


Pamiętaj że miejsce kolczyka jest otwartą raną – unikaj zatem kontaktu z materiałem potencjalnie zakaźnym – szczególnie w okresie letnim kąpieli w jeziorach czy basenach.

Warto wspomnieć również o tym, że mamy prawo wymagać od osoby i miejsca, gdzie zostanie wykonane przekłucie sterylności i sprzętu jednorazowego.


Rodzaje przekłuć:

STANDARD NAVEL- Standardowa grubość kolczyka zakładana po przekłuciu to 1.6mm.

Długość pręta będzie oscylować w granicach od 8mm do 12mm Wymiar wewnętrzny kółek zazwyczaj wynosi od 8mm do 12mm


Wymiar wewnętrzny kółek, oraz długość kolczyków należy dobrać indywidualnie. Kolczyk nie powinien być za mały, aby nie uciskał świeżo przekłutego miejsca.Biżuteria: Najpopularniejsze banany w odpowiednio dobranym rozmiarze do warunków anatomicznych

 


REVERSE NAVEL - Odwrotne przekłucie pępka


Pionowe przekłuciem umieszczone w dolnej części pępka.
Higiena: Kolczyk w pępku nie goi się tak szybko jak w uchu. Skóra nad pępkiem jest grubsza, wrażliwsza niż płatek ucha, i przede wszystkim jest stale narażona na ruch, poprzez siadanie, skłony, otarcia ubrań.


Ranę należy przemywać wodą utlenioną, potem zaś solą fizjologiczną. By przyspieszyć gojenie ran warto ranę smarować maścią gojącą.


Gojenie: Czas gojenia to 6 – 9 miesięcy. Może potrwać dłużej ze względu na ruchliwość miejsca.

2830 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page