top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Piercing w Lato: Jak Dbać o Nową Biżuterię w Gorących Miesiącach


Lato to idealny czas na wyrażenie siebie poprzez nowe piercingi. Słoneczne dni, festiwale i wakacje sprzyjają eksponowaniu pięknej biżuterii. Jednak upały i aktywności na świeżym powietrzu mogą stanowić wyzwanie dla świeżo zrobionych przekłuć. W tym artykule podzielę się wskazówkami, jak dbać o nowy piercing w lecie, aby uniknąć infekcji i cieszyć się pięknym wyglądem przez cały sezon.


1. Ochrona przed Słońcem


Świeży piercing jest szczególnie wrażliwy na promienie UV. Bezpośrednie nasłonecznienie może spowodować podrażnienie, przebarwienia skóry wokół miejsca przekłucia, a nawet opóźnić proces gojenia.


- Unikaj słońca: Staraj się, aby świeży piercing był jak najmniej wystawiony na bezpośrednie działanie słońca. Noszenie kapelusza, ubrania zakrywającego miejsce przekłucia lub bandażu może pomóc w ochronie.

- Krem z filtrem: Po całkowitym wygojeniu piercingu stosuj krem z wysokim filtrem SPF na okolicę przekłucia, aby zapobiec przebarwieniom.


2. Higiena i Pielęgnacja


Latem, kiedy pocimy się bardziej i spędzamy czas na świeżym powietrzu, higiena jest kluczowa dla zapobiegania infekcjom.


- Mycie rąk: Zawsze myj ręce przed dotknięciem nowego piercingu, aby zapobiec przenoszeniu bakterii.

- Czyszczenie: Regularnie czyść piercing solą fizjologiczną lub specjalnym środkiem do pielęgnacji piercingu, zgodnie z zaleceniami piercera. Unikaj stosowania alkoholu,który może wysuszyć i podrażnić skórę.

- Ostrzeżenie przed wodą: Staraj się unikać długiego moczenia świeżego piercingu w basenach, jeziorach czy morzu, ponieważ woda może zawierać bakterie. Jeśli planujesz kąpiel, zabezpiecz piercing wodoodpornym plastrem.


3. Unikaj Podrażnień


Latem jesteśmy bardziej aktywni, a to może prowadzić do podrażnień w okolicy nowego przekłucia.


- Lekkie ubrania: Wybieraj luźne, oddychające ubrania, które nie będą ocierać się o piercing.

- Unikaj przesadnego ruchu: Jeśli masz piercing w miejscach narażonych na ruch (np. pępek, sutki), staraj się unikać aktywności, które mogłyby powodować podrażnienia lub przemieszczenie biżuterii.


4. Odpowiednia Biżuteria


Wybór odpowiedniej biżuterii jest kluczowy dla komfortu i szybkiego gojenia.


- Hipoalergiczne materiały: Wybieraj biżuterię wykonaną z materiałów takich jak tytan, złoto (minimum 14 karatów) czy bioplast, które są mniej skłonne do wywoływania reakcji alergicznych.

- Unikaj taniej biżuterii: Biżuteria niskiej jakości może zawierać nikiel lub inne metale, które mogą powodować reakcje skórne i opóźniać proces gojenia.


5. Nawodnienie i Zdrowa Dieta


Twoje ciało potrzebuje wsparcia, aby szybko się goić, a odpowiednie nawodnienie i dieta odgrywają w tym dużą rolę.


- Pij dużo wody: Utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia pomoże twojemu ciału szybciej się regenerować.

- Zdrowa dieta: Spożywanie pokarmów bogatych w witaminy i minerały wspiera proces gojenia. Szczególnie ważne są witaminy A, C i E oraz cynk.


6. Słuchaj swojego ciała


Każdy organizm jest inny, więc zwracaj uwagę na sygnały wysyłane przez swoje ciało.


- Objawy infekcji: Jeśli zauważysz zaczerwienienie, obrzęk, ból, nadmierne ciepło wokół piercingu lub wydzielinę o nieprzyjemnym zapachu, skontaktuj się z piercerem lub lekarzem.

- Regularne kontrole: Odwiedzaj swojego piercera na regularne kontrole, aby upewnić się, że wszystko przebiega zgodnie z planem.Podsumowanie


Piercing w lecie może być wspaniałym sposobem na wyrażenie siebie, ale wymaga szczególnej uwagi i pielęgnacji. Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami, możesz cieszyć się piękną i zdrową biżuterią przez cały sezon. Pamiętaj, że każdy nowy piercing to inwestycja w twoje ciało, dlatego warto poświęcić czas na odpowiednią pielęgnację.


Życzę wszystkim bezpiecznego i pięknego lata z nowymi, olśniewającymi piercingami!Zapraszam do salonu OXY BEAUTY PIERCING w Szczecinie. Masz pytanie dotyczące piercingu? Napisz do mnie :)

20 wyświetleń0 komentarzy

Comentários


bottom of page