top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Rodzaje piercingu - Madonna czy Monroe? Ciekawostki na temat piercingu wargi.

Zaktualizowano: 29 lip 2020


Istnieje wiele wersji piercingu wargi, jest on bez wątpienia jednym z faworytów wśród osób lubujących się w kolczykowaniu ciała, zwłaszcza kobiet. Ile tak naprawdę jest możliwości przekłuć w okolicy ust i na co zwracać szczególną uwagę?Przede wszystkim na materiał z jakiego wykonany jest kolczyk. Po samym przekłuciu kolczyk powinien wykonany być z tytanu. Jest on najbezpieczniejszym materiałem w fazie gojenia się rany po wykonaniu przekłucia.


Warga, zwłaszcza od strony wewnętrznej, ma tendencję do lekkiej opuchlizny, dlatego kolczyk w większości przypadków powinien być na początku większy niż ten, który będziemy nosić na co dzień.

Po zagojeniu się rany, możemy pozwolić sobie na różnego rodzaju biżuterię, jednak najbezpieczniejszą będzie bioplast. Uchroni on nasze zęby przed ścieraniem się szkliwa.Co ciekawe, nawet kilkuletnie przekłucie, może zmniejszyć się bądź zrosnąć w ciągu kilku godzin. Osoba lubiąca swój piercing nie powinna wyciągać kolczyka bez potrzeby, ponieważ może to skończyć się w późniejszym czasie dodatkowym bólem i zakażeniem przez wsadzanie kolczyka na siłę.
Jakie są rodzaje piercingu wargi?


-Madonna lub Monroe – Nazwa używana jest naprzemiennie, wszystko zależy od tego, z której strony umiejscawiany jest kolczyk.

-> Madonna- kolczyk umiejscowiony jest nad górną wargą po prawej stronie,

-> Monroe- kolczyk widnieje nad górną wargą po stronie lewej, nazwe zawdzięcza oczywiście słynnej Marilyn Monroe, która po tej właśnie stronie posiadała słynny pieprzyk. Przy tym przekłuciu używa się kolczyka typu labret.


-Ashley- Przekłucie poprowadzone jest przez dolną wargę. Używany jest do tego kolczyk typu banan. Jedna z kulek widoczna jest na dolnej części ust, a druga kulka pod nimi.


-Medusa- Bardzo oryginalne miejsce, znajdujące się nad górną wargą, pod nosem. Jak w przypadku poprzedników, używany jest tutaj labet. Ważne jest aby te przekłucie zostało wykonane prawidłowo! Inaczej kolczyk może haczyć o nasze dziąsła.


-Lower labret- Jest to generalnie standardowy kolczyk w wardze, jednak znajduje się od na samym środku, pod dolną wargą. W tym przypadku posiadacze tego typu przekłucia mają szereg możliwości w wyborze biżuterii. Mogą to być kółka, podkowy, ale również standardowy labret.


-Standardowy labret- Umiejscowiony po dowolnej stronie i miejscu dolnej wargi, jak w przypadku lower labret, mamy te same rodzaje biżuterii do wyboru.
3702 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page