top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Podwójne przekłucie-Industrial piercing

Industrial Piercing

Kolczyki industrial to jeden z najbardziej oryginalnych rodzajów biżuterii, jaką można nosić w uchu. Piercing ten jest sztangą, która przechodzi przez dwa otwory. Można umieścić ją w dowolnym miejscu, ale najczęściej wybiera się górną część ucha, gdzie łączy ona helix z anti-helixem, który jest wewnętrznym grzbietem chrząstki ucha.

Początki industriali sięgają lat 90. ubiegłego wieku, kiedy to popularne sztangi po raz pierwszy zaczęły pojawiać się na łamach magazynów poświęconych modyfikacjom ciała. Kojarzony wówczas głównie z subkulturą punk, dzięki rosnącej popularności piercingu stał się interesującą ozdobą, od której ciężko oderwać wzrok.

Z racji swojego kształtu, industrial piercing daje liczne możliwości modyfikacji samej biżuterii. Choć najpopularniejszą formą industriali jest tytanowa sztanga, która sprzyja gojeniu i powinna być noszona przynajmniej w początkowym okresie, to wybór kolczyków industrial jest ogromny. Sztangi występują w różnych kolorach, mogą mieć kształt spirali czy strzały oraz liczne zdobienia.

Decydując się na piercing industrial, trzeba przygotować się na dość długi proces gojenia. Może on potrwać kilka miesięcy, w zależności jak będzie wyglądać pielęgnacja po zabiegu. Ponieważ w przypadku piercingu industrial wykonywane są jednocześnie dwa przekłucia, zabiegi pielęgnacyjne wymagają większej uwagi. Dodatkowo chrząstka, w której umieszcza się sztangę to miejsce szczególnie wrażliwe, po przekłuciu należy więc zadbać o prawidłowy proces gojenia.

Ostateczne rozmieszczenie i kształt industrial piercingu w dużej mierze zależy od anatomicznej budowy ucha, dlatego ważne jest, aby decydując się na ten rodzaj piercingu, korzystać z usług profesjonalnego piercera, który jest w stanie wykonać przekłucie we właściwym miejscu.


1690 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page