top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Przekłuwanie sutków – czy jest bezpieczne? Jakie są przeciwskazania?

Piercing sutków jest niezwykle popularny wśród celebrytów i nie tylko. Z czasem przestał być tematem tabu. Zastanawiasz się czy jest to piercing dla Ciebie? Dopiero po 10 tygodniach okolice przekłucia wracają do normy. Dzieje się tak ze względu na bardzo wrażliwą powierzchnię. Aby okres gojenia przebiegł pomyślnie należy bardzo dbać o miejsce przekłucia. Przede wszystkim należy stosować mydła antybakteryjne oraz zawsze myć ręce przed dotykaniem kolczyka. Nie wolno zrywać strupków (chronią one przed infekcjami) oraz nie należy używać paznokci do ściągania biżuterii. Uważaj, aby nie zahaczyć o nic kolczykiem – mogłoby to spowodować naderwanie skóry co w wyniku grozi wystąpieniem zakażenia

Jakie są przeciwskazania do wykonania tego rodzaju piercingu?

Przeciwwskazaniem do wykonania kolczyka w sutku jest ciąża (istnieje bowiem ryzyko uszkodzenia przewodów mlecznych), implanty w piersiach, aktualnie stosowana chemioterapia, zażywanie niektórych lekarstw (np. kortykosteroidów), wada zastawek serca, skłonności do gorączki reumatycznej i częste infekcje skóry. Nie wyklucza to jednak możliwości posiadania tego kolczyka u matek, jednakże przed rozpoczęciem karmienia piersią musi zostać w pełni zakończony proces gojenia tego obszaru.

Bezpieczne przekłuwanie sutków

Przede wszystkim upewnij się, że zabieg przekłuwania wykonuje profesjonalista w czystym salonie. Nigdy nie wykonuj zabiegu sama ani nie pozwól znajomemu tego robić.

Jeśli zdecydujesz się na salon w którym chcesz odbyć zabieg, upewnij się, że:

- studio jest czyste

-piercing i tatuaże są wykonywane na oddzielnych stanowiskach

-osoba wykonująca zabieg upewni się, że nie jesteś w ciąży ani karmiąca, a jeżeli jesteś to odmówi wykonania zabiegu

-sprzęt oraz kolczyki są po procesie sterylizacji w autoklawie

-tego typu przekłucia nie są wykonywane pistoletem do piercingu

-osoba wykonująca zabieg umyła ręce przed oraz po wykonaniu zabiegu, a w jego trakcie ma na sobie specjalne rękawiczki

- po zabiegu zostaniesz poinstruowany jak dbać o nowy kolczyk

- rozmiar kolczyka jest w odpowiednim rozmiarze oraz jest wykonany ze specjalnego tworzywaCzego się spodziewać

Podczas gojenia twoje piersi mogą być obolałe, wrażliwe na dotyk oraz może występować uczucie swędzenia. W niektórych przypadkach w świeżo przekłutym miejscu wydziela się ropa.

Jeżeli jednak po zabiegu wystąpi u ciebie: gorączka, obrzęk, skóra przybierze inny kolor, będzie wydzielał się przykry zapach lub wystąpi wysypka niezwłocznie skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Po wygojeniu jak najbardziej możesz w przyszłości karmić piersią. Musisz jedynie na ten czas wyjąć kolczyk oraz pamiętać o utrzymaniu tego miejsca czystego.

Kolczyki w sutkach zdecydowanie należą do tych kontrowersyjnych, aczkolwiek są tajemnicze i sexy jak żadne inne. Już wiesz kto może skorzystać z takiego przekłucia i jak powinna wyglądać pielęgnacja. Jeśli kolczyk w sutku przyciągnął Twoją uwagę, a Ty nie masz żadnych przeciwskazań to jest on właśnie dla Ciebie!


2592 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page