top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Retainery - najlepszy sposób na ukrycie naszego piercingu.

Piercing jest coraz bardziej popularny co sprawia, że przekłuwana jest już praktycznie każda część ciała. Coraz większa ilość osób zafascynowana jest zdobieniem ciała...warto jednak pamiętać, że zdarzają się sytuacje, gdzie piercing nie jest akceptowany.


Co wtedy robić?


Mimo uwielbienia do kolczyków, pojawiają się w naszym życiu sytuacje, które zmuszają nas do wyciągnięcia lub ukrycia piercingu.


Czy zdarzyło Ci się, że podczas ważnego spotkania, egzaminu, czy innej okoliczności piercing nie był mile widziany?


Jeśli tak, to mam dla Ciebie idealne rozwiązanie, które sprawi, że Twój kolczyk zostanie ukryty bez potrzeby wyciągania go na dłuższy czas...


Jesteś ciekawy jak to możliwe?


Już tłumaczę!


Istnieją bowiem miejsca, które mogą zrosnąć się nawet w ciągu kilku godzin od wyciągnięcia kolczyka, najczęściej są to przekłucia w jamie ustnej, jak na przykład kolczyk w języku, czy w wardze.


Retainery, to nic innego jak specjalny rodzaj kolczyka, który ma go ukrywać. Nazwa może być nieco myląca, bo nie jest on przeznaczony do noszenia przez cały czas. Takie ozdoby najczęściej wykonane są PTFE lub akrylu - jest to komfortowy i miękki materiał.


Kolejnym powodem jest również kolor jaki posiadają, najczęściej są przezroczyste lub w kolorze skóry, więc praktycznie wcale nie rzucają się w oczy.


Generalnie, PTFE sam w sobie jest genialnym materiałem. Nie musisz obawiać się noszenia go podczas rozmowy o pracę, egzaminu czy innej okoliczności, gdzie wymagany jest biznesowy dress code.
Retainery występują w wielu formach, co czyni je idealnymi zastępcami standardowych kolczyków w wielu częściach naszego ciała. Sztangi same w sobie nadają się do języka, brwi, uszu, czy nawet do pępka. Wiele kobiet zastępują swój stalowy kolczyk retainerem w pępku podczas ciąży. Jest od niewidoczny i elastyczny, więc nie powinien sprawiać dyskomfortu.


Przezroczysty labret czy typowy kolczyk do języka w wersji retainera wygląda nieco inaczej niż jego standardowy zamiennik, ponieważ zamiast kulki nakładany jest na gwint mały ring, co sprawia, że jest jeszcze bardziej minimalistyczny.


Retainery O-ring, są dostępne w szerokiej gamie grubości i długości, które możesz nawet przyciąć na pasującą Tobie długość, by nie odstawał. W tym temacie znajduje się nawet alternatywa dla tuneli w uszach.


Dodatkową wskazówką jest fakt, że plugi wykonane z bio-elastycznych materiałów w kolorze skóry, mniej rzucają się w oczy niż w kolorowych barwach.


Dlatego pamiętaj, jeśli chwilowo musisz ukryć kolczyk, to najlepszym sposobem są Retainery :)

96 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page