top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Rodzaje przekłuć, które możesz ukryć!

To świetne, gdy chcesz chwalić się swoim piercingiem i podkreślać nim swoją osobowość!

Jednak często zdarza się, że piercing nie jest akceptowany w otoczeniu, w którym przebywasz. Mogą to być to aspekty kulturowe, lub narzucone zasady w miejscu Twojej pracy. Pomimo tego, że kochasz modyfikacje ciała, nie zawsze są one mile widziane przez wszystkich. Jeśli to dotyczy Ciebie, to nie martw się!

Nie musisz wcale rezygnować z kolczykowania swojego ciała! Wciąż istnieje wiele opcji piercingu, który nie będzie widoczny.


Jeżeli w posiadaniu piercingu ogranicza Cię na przykład uprawianie sportu, to najlepszym wyjściem jest oczywiście wyciąganie kolczyka na czas wykonywania danych ćwiczeń. Istotne jest jednak to, że przekłucie musi być całkowicie zagojone - w innym wypadku przekłucie może się zrosnąć, lub przy ponownym zakładaniu kolczyka, możesz naruszyć ranę. Może to przysporzyć sporo bólu lub nawet doprowadzić do stanu zapalnego.


Jeśli interesuje Cię piercing, który jest niewidoczny, lub nawet ukryty, to przeczytaj dalszą część artykułu!


Septum Piercing Przekłucie przegrody nosowej może wydawać Ci się absurdalne - przecież ten kolczyk od razy rzuca się w oczy!

ALE!

Jeżeli założysz kolczyk w kształcie podkowy, z odpowiednią odległością ramion, to możesz bez problemu ją odwrócić i schować w swoim nosie. Jest to bardzo często praktykowany sposób u ludzi posiadających Septum Piercing. Możesz także wybrać kolczyk typu sztanga, który będzie krótki i dzięki temu ledwo widoczny.


Piercing pępka

Przekłucie pępka jest o tyle dobrym wyborem, że jest niewidoczny niemal przez cały czas w codziennym życiu. Możesz chwalić się nim w lato na plaży, lub zakładając krótkie koszulki. Dodatkowo wygląda pięknie!


Piercing uszu

Możesz bez wyrzutów sumienia pozwolić sobie na kolczykowanie różnych partii uszu jak Helix, czy Daith, jeżeli posiadasz długie włosy. To daje wiele możliwości, gdy chcesz też zaprezentować swój piercing. Możesz związać włosy i wymienić kolczyki na większe/bardziej kolorowe.


Piercing w jamie ustnej

Niektóre kolczyki w jamie ustnej mogą być niezwykle trudne do ukrycia. Na przykład Monroe, czy standardowy kolczyk w wardze. Istnieją jednak opcje, które dają więcej możliwości.

Piercing Smiley to przekłucie wędzidełka, które łączy górną wargę z dziąsłem. Jeżeli nie chcesz pokazywać swojego Smiley'a to wystarczy założyć małego banana, gdy w innym dniu możesz chwalić się nim nosząc kółeczko lub podkowę.

Piercing języka jest również świetnym wyborem, u wielu osób jest on praktycznie wcale niewidoczny.


Piercing intymny i w sutkach

Są to kolczyki, które nie tylko pięknie wyglądają, ale spełniają również inne funkcje. Opisywałam je w poprzednich artykułach. Jest to kwestia indywidualna, kto może zobaczyć Twój piercing, ale to Tobie musi się on podobać najbardziej!


Mam nadzieję, że ten artykuł okaże się pomocny dla Ciebie i zainspirujesz się którymś z przekłuć. Jeżeli masz jakiekolwiek pytanie, zawsze możesz do mnie napisać!

Odpowiem na każde Twoje pytanie.

Iza.

654 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page