top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Surface piercing - co to takiego?

W świecie piercingu spotkać się można z różnorodnym umiejscowieniem kolczyków oraz ich metodami przebijania. Dzisiaj chciałabym Wam przybliżyć tematykę Surface Piercing’u.


Z j.ang surface oznacza powierzchnię.

W piercingu to nic innego jak kolczyki znajdujące się bezpośrednio na powierzchni ciała. Efekt, który jest widoczny daje wrażenie podwójnego przebicia. Jednak niezupełnie tak jest!

Na końcach sztangi kolczyka, która znajduje się pod powierzchnią skóry widnieją przykręcone kolczyki z obydwu stron. Dzięki nim można mieć wrażenie dwóch osobnych przebić. Teraz już wiesz, że podwójne przebicie daje efekt całego surface piercing’u!


W jakich miejscach występuje piercing powierzchniowy?


Niemal w każdej części ciała, ale nie w każdym miejscu.

Najczęściej można spotkać się z przekłuciem w okolicach brwi - przechodzącym przez nią oraz z boku szyi, zwanym również “ugryzieniem wampira”. Ponadto powierzchniowe przekłucia robione są: na nadgarstku - zwykle w górnej jego części, koło pępka - przeważnie przez jego część, na mostku nosa, przechodzącym przez jego grzbiet, w okolicach miednicy - na kościach biodrowych, na karku oraz nad obojczykiem, u nasady szyi.

Surface piercing wykonywany jest również w miejscach intymnych zarówno kobiet, jak i mężczyzn.


Jak powinna wyglądać pielęgnacja?


Przy nieodpowiedniej pielęgnacji, może dojść do różnego rodzaju powikłań.

Jednak, żeby do tego nie doszło, ważne jest tutaj dokładne i regularne oczyszczanie miejsca przebitej powierzchni. Piercing należy czyścić minimum 4 razy dziennie przez pierwsze tygodnie. Zawsze, przed każdą czynnością związaną z oczyszczaniem należy pamiętać o umyciu rąk. Niestety sporo osób nie zdaje sobie sprawy, jak wiele infekcji może wkraść się do świeżej “rany” poprzez nie umycie dłoni.

Najlepszym sposobem na oczyszczenie miejsca przekłucia jest roztwór soli. Można również użyć niejodowanego roztworu soli morskiej. Ważne jest również, aby podczas pielęgnacji unikać w miejscach piercingu produktów zawierających alkohol, gdyż wysuszają skórę i spowalniają proces gojenia.


Już wiesz na czym polega surface piercing, w jakich miejscach można go wykonać i jak powinna wyglądać pielęgnacja.

Jeśli efekt podwójnego przebicia przyciągnął Twoją uwagę, to jest on właśnie dla Ciebie!


1358 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page