top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Sztuczny piercing - o co właściwie chodzi?

Coraz popularniejszą formą podkreślania indywidualnego stylu jest fake piercing. To tzw. oszukany kolczyk, który imituje prawdziwe tapery, plugi, spirale, nausznice oraz kolczyki do nosa lub ucha. Każdy chce w jakiś sposób podkreślić swój indywidualny styl - jednak nie zawsze jest to możliwe. Sztuczny piercing jak np. oszukany kolczyk do nosa czy nausznice bez przekłuwania, to nie tylko oryginalna ozdoba. To element, który pozwoli Ci przyzwyczaić się do kolczyka i stopniowo będzie Cię umacniać w podjęciu decyzji. Bywają przypadki, gdy podejmujemy decyzję związaną ze sztuczną biżuterią ze względów zdrowotnych. Ciało nie reaguje dobrze na kolczyk pomimo utrzymywania odpowiedniej higieny.


Taką sztuczną biżuterię można umieścić w wielu miejscach na ciele bez żadnego bólu oraz strachu.


Jednakże trzeba zwrócić uwagę na to, że większość takich kolczyków jest nietrwała i słabo wykonana. Sztuczny kolczyk nie zastąpi aż tak bardzo tego prawdziwego, ale na pewno ułatwi nam decyzję i doda czegoś nowego do naszego stylu.


Warto zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa związane z materiałem z jakiego został wykonany kolczyk. Może to powodować różne alergie skórne, podrażnienia oraz wysypki. Sztuczna biżuteria może być stosowana tylko na skórę zewnętrzną. Nie zaleca się stosowania do takich miejsc jak jama ustna, gdyż grozi to ryzykiem połknięcia.


Sztuczna biżuteria będzie genialnym rozwiązaniem dla osób, które zaczynają przygodę z piercingiem i mają jeszcze obawy co do niektórych kwestii. Ozdoby te nie są drogie i mają bardzo dużą różnorodność, więc nie ma na co czekać i już dziś można zrobić mały krok w kierunku piercingu!

88 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page