top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Tragus - co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się go wykonać?


W dzisiejszych czasach, kolczyki w uszach, nie są niczym zaskakującym, a najczęściej wybieranym miejscem na przekłucie są płatki uszu. Mimo wszystko, nie jest to przecież jedyne miejsce w którym możemy zrobić kolczyka w uchu. Jednym z kolczyków zyskującym coraz bardziej na popularności jest Tragus.


Gdzie właściwie znajduje się umiejscowienie Tragusa?


Tragus jest to piercing wykonany w chrząstce ucha, tuż przy wejściu do jego środka.


Gdzie się udać aby prawidłowo wykonać Tragusa?


Najważniejszym elementem, jeśli zdecydujesz się na wykonanie Tragusa, jest udanie się do doświadczonego piercera. Jest to przekłucie chrząstki, które jest dosyć bolesne, więc musi być to osoba która się na tym zna. Doświadczona osoba zawsze wybierze ostrą, sterylną igłę zamiast pistoletu, który "rozrywa" a nie przekłuwa delikatną tkankę.


Ile powinien trwać proces gojenia?


Proces gojenia to ok 3-4 miesiące, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość. Ze względu na jego umiejscowienie, powinno zwrócić się szczególną uwagę na jego pielęgnację. Jest to miejsce narażone na infekcje, dlatego należy zadbać o to aby starannie usunąć wydzielinę jaka się zgromadzi, unikać kontaktu z wszelkimi kosmetykami, jak również pamiętać o tym aby ucho nie miało kontaktu z brudną poduszką.

Jakie kolczyki można nosić?


Najlepiej aby były to kolczyki które są wykonane ze stali chirurgicznej, tytanu lub złota, odradza się aby były to kolczyki ze srebra, ponieważ zawierają dużo niklu. Rodzaje kolczyków jakie możesz wybrać to: labret, barbell czy bananabell.

Jeśli chcesz, przyozdobić ucho o kolejny kolczyk, wyróżnić się na tle innych lub nadać coś nowego w swoim wyglądzie, to Tragus jest idealny dla Ciebie!

394 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page