top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Tragus piercing- co warto o nim wiedzieć?


Czym jest tragus piercing?


Jeśli szukasz miejsca na kolczyk, które wyróżni się na tle innych to przekłucie typu tragus jest świetnym rozwiązaniem. Subtelne, ale wyraziste – takie jest właśnie przekłucie typu tragus.

Nic dziwnego, że w ostatnim czasie zyskuje na popularności!


Gdzie właściwie znajduje się tragus?


Tragus to mały kawałek chrząstki w wewnętrznym kąciku ucha, który częściowo zakrywa kanał słuchowy (to ta część, którą dotykasz zatykając uszy). Decydując się na ten rodzaj przekłucia warto zapoznać się z kilkoma najważniejszymi informacjami na jego temat.

Decydując się na takie przekłucie warto udać się do profesjonalnego piercera, który wykona zabieg bezpiecznie oraz użyje odpowiednich sterylnych narzędzi. Oceni również, gdzie dokładnie wykonać przekłucie w zależności od wielkości tragusa. Zazwyczaj kolczyk umiejscowiony jest w centralnej części, jednak przy większej powierzchni może znajdować się wyżej, niżej lub można wykonać podwójne przekłucie.


Czy to boli?


Chrząstka w tym miejscu jest trochę grubsza jednak ból jest porównywalny jak przy innych przekłuciach typu helix, daith, rook czy industrial. To miejsce znajduje się blisko kanału słuchowego więc podczas przekłucia słychać wyraźny dźwięk przebijanej chrząstki.


Proces gojenia i pielęgnacja przekłucia


Czas gojenia tragusa waha się od 2 do 3 miesięcy. Warto na czas gojenia zrezygnować z noszenia słuchawek czy przykładania telefonu podczas rozmowy do tego ucha. Te czynności mogą podrażniać przekłute miejsce oraz są siedliskiem bakterii, które mogą przedłużyć czas gojenia rany. Nie powinno się również w tym czasie poruszać kolczykiem, gdyż to spowalnia proces gojenia oraz mogą się pojawić guzki. Ranę najlepiej przemywać dwa razy dziennie solą fizjologiczną.


Jaki kolczyk wybrać?


Na początek zaleca się wybrać kolczyk ze stali chirurgicznej, złota lub tytanu. Do wyboru jest kilka rodzajów kolczyków: labret, barbell (sztanga) lub banan. Nie może być on też za duży, aby proces gojenie przebiegał prawidłowo. Doświadczony piercer pomoże dobrać odpowiednią ozdobę i prawidłowo ją założy.

Tragus jest ciekawym przekłuciem zwracającym uwagę. Decydują się na niego warto wybrać profesjonalnego piercera, aby uniknąć wszelkich powikłań po źle wykonanym zabiegu i cieszyć się jak najdłużej nową ozdobą.


6633 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Σχόλια


bottom of page