top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Wszystko co musisz wiedzieć o przekłuciu snug

Szukasz nietypowego i subtelne przekłucia ucha? Poznaj przekłucie snug, które jest oryginalnym i rzadziej wybieranym przekłuciem chrząstki ucha.


Snug to poziome przekłucie grobelki ucha – dolnej część chrząstki. Jest subtelne i wygląda jak dwa przekłucia. Niestety nie jest ono dla każdego, ponieważ zależy od anatomii ucha. Daje wiele możliwości stylizacji, jednak należy pamiętać, że czas gojenia jest nieco bardziej skompilowany i dłuższy niż przy innych przekłuciach.


Czas całkowitego gojenia zajmuje zazwyczaj od 6 do 9 miesięcy i zależny jest od wielu czynników, takich jak dieta czy stres. Podczas gojenia należy uważać na uszkodzenia mechaniczne związane z codziennymi czynnościami takimi jak czesanie czy ubieranie. Przez pierwsze tygodnie zaleca się także unikanie spania na boku po stronie, po której jest przekłucie, tak aby go zbytnio nie uciskać. Należy również dbać o czystość pościeli, unikać kontaktu przekłucia z telefonem oraz kąpieli w basenie czy morzu.


Przy przekłuciu typu snug bardzo ważne jest wybranie profesjonalnego piercera, oprócz dbania o higienę, zna anatomię ucha. Dobrze jest także, aby zalecił zadowalające klienta rozwiązanie, jeśli budowa ucha nie jest odpowiednia do przekłucia snug. Po wykonaniu piercingu zakładany jest kolczyk typu banan, wykonany z tytanu. Nie wolno wyciągać go aż do pełnego wygojenia przekłucia, tak aby nie narazić się na powikłania. Dopiero po pełnym wygojeniu kolczyk zamienić można na kółko lub podkówkę.


Warto pamiętać, że przekłucie typu snug szczególnie narażone jest na przerost tkanki, czyli ziarninę. Może wystąpić także puchnięcie czy zniekształcenie małżowiny tzw. ucho zapaśnika.


Masz pytanie dotyczące piercingu? Napisz do mnie :)


Zapraszam do salonu OXY BEAUTY PIERCING w Szczecinie

119 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page