top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Wszystko, co musisz wiedzieć o przekłuciu typu Bridge

Piercing to jedna z najstarszych form samoekspresji, która przetrwała przez wieki jako symbol osobowości, indywidualności i kreatywności. Jednym z bardziej nietypowych, ale równie fascynujących rodzajów przekłuć jest piercing typu Bridge.


Co to jest przekłucie typu Bridge?

Przekłucie typu Bridge, znane również jako "Erl", to przekłucie przeprowadzane na grzbiecie nosa, dokładnie między oczami. Nazwa pochodzi od wyglądu, który kojarzy się z mostem (ang. bridge) łączącym dwa brzegi. Jest to odważne i oryginalne przekłucie, które zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących nietypowych form ozdoby ciała.


Proces przekłucia

Przekłucie typu Bridge jest przeprowadzane za pomocą igły lub specjalnego narzędzia przez wykwalifikowanego i doświadczonego piercera. Ze względu na swoje położenie na grzbiecie nosa, przekłucie to wymaga precyzji i staranności. Piercing może być wykonywany zarówno pionowo, jak i poziomo, w zależności od preferencji klienta i anatomicznych uwarunkowań.


Vertical Bridge

Vertical Bridge to odmiana przekłucia typu Bridge, która różni się od klasycznego przekłucia Bridge kątem kierunku przekłucia. W przypadku typowego przekłucia Bridge, kolczyk przechodzi przez skórę w poziomie, łącząc obie strony mostka nosa, natomiast w przypadku Vertical Bridge, kolczyk jest przekłuwany pionowo, co oznacza, że biegnie od dna nosa w kierunku czoła. Ta odmiana przekłucia Bridge może dodatkowo podkreślić symetrię twarzy i nadać jej unikatowy wygląd.


Opieka i gojenie

Gojenie przekłucia typu Bridge może być nieco trudniejsze niż w przypadku innych typów przekłuć nosa ze względu na jego położenie. W czasie gojenia zaleca się unikanie dotykania przekłucia brudnymi rękami, stosowanie soli fizjologicznej do czyszczenia oraz unikanie kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry wokół przekłucia.


Styl i osobowość

Przekłucie typu Bridge to nie tylko ozdoba ciała, ale także wyraz osobowości i stylu. Dzięki swojej nietypowej lokalizacji i unikalnemu wyglądowi, przekłucie to przyciąga uwagę i pozwala wyrazić indywidualność. Może być noszone solo lub w połączeniu z innymi przekłuciami nosa lub twarzy.


Różnorodność ozdób

Dla osób zainteresowanych przekłuciem typu Bridge dostępne są różnorodne rodzaje biżuterii, które mogą podkreślić jego wyjątkowy charakter. Począwszy od delikatnych, minimalistycznych krążków po bardziej złożone i ozdobne kolczyki, możliwości są praktycznie nieograniczone.


Przed podjęciem decyzji o przekłuciu zawsze warto skonsultować się z doświadczonym piercerem i dokładnie zrozumieć proces gojenia i pielęgnacji. Jeśli jesteś gotowy na odważny krok w kierunku samoekspresji, przekłucie typu Bridge może być doskonałym wyborem.


Zapraszam do salonu OXY BEAUTY PIERCING w Szczecinie. Masz pytanie dotyczące piercingu? Napisz do mnie :)


96 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


bottom of page