top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Z jakich powodów kolczyk Medusa zyskuje na popularności ? - Ty też musisz go mieć!

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w świecie piercingu, czy też od jakiegoś czasu należysz do społeczności osób z kolczykami, prawdopodobnie słyszałeś o jednym z najnowszych, modnych piercingów, które pojawiły się na polskiej scenie.


Piercing medusa szybko stał się jednym z najbardziej pożądanych stylów piercingu, szczególnie dla osób które szukają stylowego i niepowtarzalnego sposobu na wyrażenie siebie.


Czym jest Medusa?

Przekłucie medusa znajduje się bezpośrednio między górną wargą a podstawą nosa. Jest wyśrodkowane na naturalnym rowku ust. Medusa może sama w sobie stanowić subtelny wyraz stylu lub być uzupełnieniem innych kolczyków na twarzy, aby zyskać odważny wygląd.


W przeciwieństwie do kolczyka Monroe, który jest umieszczony po lewej lub prawej stronie, tuż nad górną wargą, piercing Medusa jest umieszczony pośrodku. Wariacje na temat tego przekłucia obejmują podwójną meduzę (dwa kolczyki w okolicy) i piercing jestrum (piercing pionowy w podobnym stylu).


Dlaczego kolczyki Medusa są tak popularne?

Za każdym razem, gdy jakiś piercing zyskuje na popularności, możesz się zastanawiać, co sprawia, że tak się dzieje. W przypadku tego przekłucia, popularność wynika prawdopodobnie z jego wszechstronności. Niezależnie od tego, czy masz dużo kolczyków, czy dopiero zastanawiasz się nad pierwszą biżuterią do ciała, piercing Medusa może podkreślić Twoje naturalne cechy i dodać subtelnego akcentu. Lub, jeśli wolisz mocniejszy akcent, możesz wymienić kulkę na prostego ćwieka, to coś, co bardziej przyciągającego wzrok, lub może całkowicie zmieni Twój wygląd.

Jakie rodzaje biżuterii do Medusy możesz wybrać?

Najpopularniejszym rodzajem biżuterii w tym miejscu jest labret, który składa się ze sztangi, płaskiego grzbietu w kształcie dysku i koralika (lub jakiegoś rodzaju zawieszki) z przodu. Przekłuwanie meduzy zwykle współgra dobrze z labretem o rozmiarze 14 lub 16. Twój piercer wybierze najprawdopodobniej jeden z wyżej wymienionych rozmiarów kolczyka.

Czy przekłucie Medusa boli?

Medusa to pojedyncze nakłucie a sam proces przekłucia jest bardzo szybki, podobnie jak w przypadku większości kolczyków występuje łagodny ból - zwykle opisywany jako szybkie uszczypnięcie, ale większość ludzi uważa go za znośny. Ze względu na swoje umiejscowienie piercing ten puchnie, czasami znacznie, w ciągu pierwszych kilku dni po przekłuciu. Twój piercer powinien zasugerować biżuterię wystarczająco długą, abyś nie odczuwał dyskomfortu podczas obrzęku.


Jak dbać o miejsce po przekłuciu?

W zależności od różnych czynników, w tym układu odpornościowego i uwagi poświęconej opiece po zabiegu, całkowite wyleczenie przekłucia meduzy zajmuje od 6 do 12 miesięcy, lub dłużej. Osoba może zazwyczaj zmienić biżuterię na krótszą po 6-8 tygodniach od przekłucia. Ważną rzeczą do rozważenia jest to, czy piercing i okolica są nadal obrzęknięte. Niektórzy ludzie doświadczają okresowego obrzęku w ciągu dnia i ważne jest, aby pozostawić biżuterię po przekłuciu na tyle długo, aż obrzęk całkowicie nie zniknie.


Wspomagaj proces gojenia, regularnie czyszcząc piercing produktami pielęgnacyjnymi, zalecanymi przez piercera, unikaj dotykania okolicy przekłucia bez uprzedniego umycia rąk oraz unikania palenia, waporyzacji i alkoholu.


Medusa to coraz popularny kolczyk, który przez swoje umiejscowienie dodaje charakteru osobie, która go posiada. Pomimo tego, że nosi się do niego głownie kolczyk typu labret, nie odejmuje mu to oryginalnego wyglądu. Jeśli skusisz się na przekłucie Medusa, pamiętaj by o niego dbać i zasięgnąć informacji od doświadczonego piercera na temat pielęgnacji miejsca przekłucia.

2529 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page