top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Zmiana kolczyka - kiedy, jak i czy na pewno dla wszystkich?

Każdy wcześniej czy później zmieni swój kolczyk po przekłuciu, jest to w końcu kwestia gustu i indywidualna sprawa, jaki kolczyk chcemy nosić w ciele.

Pojawia się jednak pytanie, czy aby na pewno każdy może pozwolić sobie na zmianę kolczyka na własną rękę?


Przekłucia typu surface - Chodzi tutaj na przykład o Shin Driver, Dermal Anchor i wszelkie surface bary. W tego typu przekłuciach możemy potrzebować pomocy piercera. Mamy możliwość oczywiście iść na łatwiznę i zmienić same kuleczki, gwint zazwyczaj ma standardowy rozmiar w tym wypadku. Kuleczki do kupienia są na wszelkich stronach internetowych.


Kiedy zmienić kolczyk?


Jest to kwestia zagojenia się rany. Piercer zawsze podaje orientacyjny czas gojenia, który wynosi zazwyczaj kilka tygodni. Jednak pamiętaj, musisz obserwować swoje ciało! Ludzie mają różne organizmy, czas gojenia może zależeć od naszych chorób, rodzaju cery a nawet genów.

Są przypadki,kiedy wymiana kolczyka jest konieczna przed zagojeniem się miejsca przekłucia. Piercing wargi czy języka jest tutaj idealnym przykładem. Kolczyki zakładane w takich miejscach od razu po przekłuciu są dłuższe, niż normalnie powinny być. Te miejsca mają tendencję do opuchlizny, więc zabieg ten jest konieczny.

Pamiętaj żeby nie wymieniać kolczyka podczas procesu gojenia na własną rękę! Możesz naruszyć tkankę, uszkodzić ją i w rezultacie nie móc wsadzić nowego kolczyka. W takiej sytuacji należy udać się do piercera, który wymieni nam kolczyk w sterylnych warunkach.


Kiedy jednak będziemy wiedzieć, że nasze przekłucie jest już zagojone?

Gdy minie już odpowiedni czas, który podał nam nasz piercer, musimy zwrócić uwagę na to, czy miejsce przekłucia nie jest opuchnięte, nie boli nas i czy nie sączy się z niego żadna wydzielina.


Jak zmieniać kolczyk?


Musimy być świadomi swojego piercingu, to znaczy wiedzieć jak działa, w jaki sposób odkręca się kulki, jaki ma kształt, wiedząc to możesz poszukać odpowiedniej dla siebie biżuterii.


Niezwykle istotne jest, z jakiego materiału wykonany jest kolczyk, czy nie mamy uczulenia na nikiel i tym podobne. Informacje o materiałach, z których wykonane są kolczyki opisane są we wcześniejszym artykule.


Przy wymianie kolczyka umyj dokładnie ręce, najlepiej użyj sterylnych rękawiczek. Przed wsadzeniem zdezynfekuj dokładnie biżuterię i poczekaj aż wyschnie. Bądź cierpliwy i delikatny, chodzi tu przecież o twój komfort. Na samym końcu upewnij się, że kulki są odpowiednio mocno dokręcone, w przeciwnym wypadku w przekłuciach w jamie ustnej może dojść nawet do połknięcia kolczyka.31 960 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page