top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraIza Jaworska

Znani miłośnicy piercingu

Dziś może się wydawać, że piercing jest powszechny wśród wielu ludzi, ale jest to stosunkowo nowoczesny rozwój.

Kolczyki widoczne u Celebrytów bardzo przyczyniły się do rozwoju piercingu wśród ludzi w Polsce jak i zagranicą, więc w tym tygodniu przyjrzymy się kilku słynnym entuzjastom piercingu.Dennis Rodman


Słynął z gry w koszykówkę NBA dla Chicago Bulls, LA Lakers i Detroit Pistons pod koniec lat 80-tych, 90-tych i 2000 roku. Dennis w swej historii piercingu posiadał między innymi kolczyki w nosie, wardze, uszach oraz sutkach. Jego niezwykły styl i postawa sprawiły, że kolczyki zostały zauważone przez wiele osób, które być może nigdy wcześniej ich nie spotkały.
Erykah Badu Erykah Badu została nazwana Królową Neo-Soul. Jest piosenkarką, autorką tekstów i aktorką. Jej główne inspiracje to R&B, soul lat 70 i hip-hop lat 80. Na scenie czuje się równie dobrze, jak przed kamerą i ma styl, którego nie można przegapić. Na początku nosiła wiele różnych „fałszywych” kolczyków, ale obecnie posiada między innymi kolczyk między oczami, nazywany Bridge i kolczyki w policzkach.

Erykah łamie przy tym jeden z częstszych stereotypów, odnoszących się do wieku i wyglądu. Wiele osób mogłoby stwierdzić, że 50-letniej kobiecie nie wypada wyglądać aż tak charakterystycznie i na dodatek lubować się w piercingu. Na szczęście piosenkarka ma swój własny, oryginalny styl i za to pewnie kochają ją jej fani.Scarlett JohanssonScarlett jest światowej sławy aktorką i piosenkarką oraz najlepiej zarabiającą aktorką na świecie od 2018 roku, ale zawsze miała też swoją dziką stronę. Od początku swojej kariery była w czołówce stylu, co widać również w jej wyborach piercingu i biżuterii. Od młodości, kiedy miała przekłuwanie brwi i przegrodę, po dziś, kiedy ma sporo piercingu w uszach i godną pozazdroszczenia, pięknie dobraną kolekcję biżuterii.

Keith Flint Keith Flint był frontmanem zespołu The Prodigy i wniósł pojęcie o piercingu do wszystkich gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii w 1996 roku wraz z wydaniem piosenki Firestarter. Znany z posiadania piercingu w uszach, języku i różnych kolczyków w uszach, Keith jest od tamtej pory wymieniany jako powód wielu ludzi do przekłuwania języka i przegrody nosowej.Ludzie od zawsze upodabniali się do swoich idioli. Gwiazdy wnoszące ideę piercingu do swojego środowiska wciąż często są powodem, dla którego inne osoby zaczynają swoją przygodę z kolczykowaniem ciała.

774 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page